טופס חיפוש

לפרטים והזמנות חייגו עכשיו: 03-7659000
לפרטים והזמנות חייגו עכשיו:

03-7659000

שייט נהרות - נהר הדנובה

שייט נהרות: שייט על הדנובה

נהר הדנובה מתחיל את מסעו מאזור היער השחור בגרמניה, לא רחוק מנהר הריין, בנקודת המפגש של נהרות הברג והבריג, ליד מעיין שמסיבות היסטוריות ותיירותיות (אבל לא הידרולוגיות) נחשב למקורו. את דרכו הוא מפלס מזרחה, כשהוא עובר בדרך 10 ארצות, 4 ערי בירה (וינה, ברטיסלבה, בודפשט ובלגרד) עד שהוא נשפך לים השחור, 2,860 קילומטרים ממקורותיו. הוא נהר מפותל שבחלקים שונים שלו זורם בקניוני צוקים, בעמקים פוריים ורגועים ובדלתה נרחבת שרובה שמורת טבע. ההיסטוריה של הנהר היא ההיסטוריה של אירופה לאורך אלפי שנים - נתיב  המים והסחר המרכזי שחלף דרך רוב רוחבה של היבשת ושימש את הרומאים, את מסעי הצלב ועד התקופה המודרנית. הנהר קרוי על שמו של דנוביס, אל הנהרות הרומאי. 

הדנובה היוותה השראה לציירים, מלחינים, סופרים ומשוררים, מהיינה, שטראוס ועד ז'ול וורן. גם כיום הנהר המרהיב והערים, הכפרים ופינות החמד שלכל ארכו מספקים השראה, עניין והנאה והוא מהווה מאתרי התיירות הבולטים והמגוונים של היבשת. בין אם זו וינה ההדורה, עיר הוואלסים, הארמונות והאוכל הטוב, או בודפשט האלגנטית לא פחות, עמק הווכאו האוסטרי, שכמו יצא מסיפורי אגדות עם כרמים המשתפלים בעדינות סביב התתוואי הרגוע של הנהר. ואולי "שערי הברזל" המרשימים בגבול סרביה רומניה, קניון צוקים נישאים שהנהר זורם דרכו בזרם עז שעד הקמת הסכרים המנתבים עליו היה כמעט בלתי ניתן לשייט - לכל אורך הנהר, שמאות יובלים קטנים וגדלים מצטרפים אליו במהלך מסעו, תמיד יש מה לראות, מה לחוות ומה ללמוד מהדנבה. 

גורדון טורס מציעה טיולי שייט נהרות רבים על הדנובה - עם מדריך ישראלי ובלי, בחלקיו המערביים, המרכזיים או המזרחיים של הנהר, ואף מספר שיוטים לכל אורכו. בחלק מהשיוטים כולל המסלול גם ביקורים בארצות ובאתרים שמעבר לגדות הנהר עצמו - למשל באזור בוהמיה שבצ'כיה או בארץ האגמים של זלצבורג באוסטריה. השיוטים נערכים בספינות נהר מפוארות ואינטימיות, באווירה אלגנטית ויוקרתית ההולמת את הנהר המלכותי של אירופה.