טופס חיפוש

לפרטים והזמנות חייגו עכשיו: 03-7659000
לפרטים והזמנות חייגו עכשיו:

03-7659000

מידע כללי לנוסע

שייט אקזוטי - מידע כללי לנוסע

לפני הזמנת השייט

הסיורים במהלך הטיול

כל הסיורים כלולים במחיר חבילת השיט, אלא אם כן מצוין "אופציונלי" בפירוט המסלול. הסיורים הם בדרך כלל טיול רגלי או נסיעה באוטובוס הכוללת קטע ניכר של הליכה ברגל. רוב האתרים בטיול נגישים להולכי רגל בלבד. למען הנאתכם והנאתם של חבריכם לטיול עליכם להיות בכושר גופני טוב, המאפשר לצעוד בקלות עד 3.5 ק"מ ברחובות ומדרגות שאינם ישרים. המדרכות והרחובות ברוב האתרים אינם ישרים והמדרגות לעיתים תלולות.

תוספת עבור תא ליחיד

בטיולי השיט יש מספר מוגבל של תאי- יחיד זמינים. לפרטים אנא התקשרו למשרדי "גורדון טורס".

יום טיול אופייני

הסיורים מתוכננים לספק מכלול של אטרקציות ובסיומם חוזרים לארוחה בספינה, במלון או במסעדה המקומית.

ביטוח נוסעים

תוכלו להתייעץ איתנו לגבי האפשרויות לרכישת פוליסת ביטוח נוסעים. יש לבדוק בקפידה את התאמת הכיסוי המוצע למצב בריאותכם. לאחר ששולמו דמי הביטוח הפרמיה אינה ניתנת להחזר.

ויזות, טיסות ו"לינת אין ברירה"

בעלי דרכון ישראלי זקוקים לאשרת כניסה לסין. עלות הנפקת האשרה אינה כלולה במחיר השיט. ניתן להוציא באמצעותו אשרת כניסה זו. בעלי דרכון זר מחוייבים לבדוק האם הם נדרשים לאשרת כניסה לסין. בכל מקרה מחובת הנוסע לדאוג לאשרה הנדרשת. עקב לוחות זמנים של חברות תעופה, שאינם בשליטתנו, יתכן שטיסות יחייבו לינת לילה מעבר למניין הימים הקבועים במסלול. "גורדון טורס" תשמח לסייע בהזמנת חדרי מלון, אך כל העלויות עבור שהיית הלילה, כולל דמי המלון והאוכל- הנן על חשבונו של הנוסע.

כסאות גלגלים / כסאות ממונעים

נא לעיין בפרק "תנאים והגבלת אחריות".

הכנות לפני היציאה לדרך

דרכונים

דרכונים חייבים להיות תקפים לפחות לשישה חודשים מתאריך היציאה לטיול. הכינו העתקים של הדרכונים ושל תעודות הזהות למקרה שיאבדו.

חיסונים

נכון להיום הדפסת חוברת זו לא נדרשים חיסונים. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם הרופא האישי שלכם ו/או עם משרד הבריאות.

בספינה

מיזוג אויר

כל התאים והחדרים ממוזגי אוויר. ברבים מהם יכול האורח לשלוט בחימום ובקירור.

ביגוד

הלבוש הנהוג בספינה ועל החוף הוא ספורטיבי ובלתי מחייב. כדאי להצטייד בנעלי הליכה נוחות לסיורים הרגליים. לארוחת הערב הלבוש המומלץ הוא Evening Casual: חולצות ללא עניבה, מכנסיים, שמלות וחליפות ספורט. בסעודות "קבלת הפנים" ו "סעודת רב החובל" בתום הטיול, נהוג לבוא בלבוש הולם אך לא רישמי. בטיולי חורף מומלץ להצטייד במעיל חם, בכפפות, בנעליים אטומות למים ובמטריה. מזג האוויר בסין מגוון איזורי אקלים, מאקלים טרופי ועד לאקלים קר מאוד.

מנהל השייט

במהלך הטיול ילוו אתכם מדריכי חברות השיט. על הסיפון ילווה את שהותכם מנהל הטיול (Cruise Manager). כולם דוברי אנגלית ובעלי נסיון בטיפול בתיירים מערביים. הם יבטיחו את נוחיותכם ויענו על שאלותיכם. מדריכים מקומיים יצטרפו כדי להעשיר את הטיול שלכם.

ארוחות

ארוחות הבוקר מוגשות כמזנון. ארוחות הצהריים מוגשות כמזנון סלטים וכריכים. בארוחות הערב יש הגשה לשולחנות. ארוחות הבוקר מוגשות בשעה קבועה מידי יום. ארוחות הצהריים וארוחות הערב על הסיפון מוגשות במשמרת אחת בלבד ובהן תוכלו לבחור את השולחן שלכם מדי יום.

מטבע זר וכרטיסי אשראי

למעט בערים הגדולות מכשירי גספומט אינם בזמינות גבוהה ועלולים להיות תורים ארוכים לשימוש בהם. כדאי שתצטיידו ברוב הכסף הדרוש לכם באמצעות המחאות נוסעים, שניתן להמירן לכסף מקומי בבתי המלון. המטבע בסין הוא היאן (Yuan). בבתי המלון ובספינה מקבלים כרטיסי רוב חברות האשראי הגדולות. לפני הנסיעה בדקו אם כרטיס הכספומט, כרטיס האשראי ומספר הקוד הסודי שלכם תקפים בחו"ל. בספינה לא ניתן לשלם באמצעות המחאות אישיות, כמו כן לא ניתן לקבל מזומן בתמורה לחיוב כרטיס האשראי.

חשמל

מתח החשמל על הספינה הוא 220 וולט. מבנה השקע מתאים לתקע 2 פינים ואינו מתאים לתקע ישראלי עם 3 פינים. מומלץ לקחת מתאם פינים אוניברסאלי.

טיפים

עלות טיפים בספינה ועל היבשה אינה נכללת במחיר טיול השיט שלכם, אך הטיפים מהווים דרך אישית להביע את שביעות הרצון שלכם משירות טוב, ונותני השירותים תמיד מעריכים זאת. הסכום המומלץ כתשר לצוות הספינה הוא 10$ לנוסע ליום. סכום זה מתחלק בין כל אנשי צוות הספינה והמדריכים. הסכום המומלץ לתשר ל- Cruise Manager הוא 3$ לנוסע ליום. בסיורים היבשתיים מומלץ להעניק תשר של 1$ לנהג, למדריך המקומי 2-1$. 3-5$ לנוסע ליום הוא הסכום המומלץ כטיפ למדריך המלווה שלכם מטעם חברות השיט. טיפים נוספים הם על פי שיקול דעתכם האישית. בספינה ניתן להעניק טיפים באמצעות כרטיס האשראי.

כביסה

שירותי כביסה ניתנים תמורת תשלום. המחירון נמצא בתא שלכם.

ספרייה

הספריות בספינות משאילות ספרים לקריאה ללא תשלום. אנא הקפידו להחזיר את הספרים לפני תום הטיול.

שירותים רפואיים

בחלק מהספינות יש רופא. בבתי המלון יזמינו רופא על פי בקשתכם.

השפה המדוברת על הסיפון

השפה המדוברת על הסיפון היא אנגלית. כל ההודעות וההרצאות ניתנות באנגלית, ולעיתים גם בשפות אחרות, תלוי בנוסעים בספינה. בעוד אנשי צוות הספינה הבכירים, כולל ה-Cruise Manager והמדריך שלכם מטעם חברות השיט הם דוברי אנגלית שוטפת, יש לקחת בחשבון שלא כל אחד בצוות הספינה דובר אנגלית.

חנויות על הסיפון

בכל ספינה יש אזור חנויות, שבו ניתן לרכוש סרטי צילום, סמלים, מזכרות ותכשירי טיפוח.

כספות

ברוב הספינות יש בתאים כספות לצורך איחסון תכשיטים ודברי ערך. בספינות שבהן אין כספות בתאים יש לפנות לקבלה לקבלת שירות זה.

עישון

העישון בספינה אסור במקומות הסגורים.

דיאטות מיוחדות

נוסעים שדרושה להם דיאטה מיוחדת כגון אוכל צמחוני, אוכל מופחת מלח, אוכל דיאבטי (סוכרת) או אוכל מופחת כולסטרול חייבים להודיע על כך לחברות השיט באמצעות "גורדון טורס" לפני היציאה, וכן להודיע על כך לממונה על חדר האוכל עם הגיעם לספינה. השפים על הסיפון יעשו מאמץ סביר להיענות לדרישות המיוחדות. על היבשה לא ניתן להבטיח את ההיענות לדרישות דיאטה מיוחדת.

טלפונים

בכל בתי המלון יש טלפונים עם חיוג ישיר. בכל תא בספינה יש טלפון לשיחות מתא לתא. ניתן לטלפן מהספינה לחוף מדלפק הקבלה. התשלום תמורת השיחות יחוייב לחשבונכם בספינה. מערכת הטלפון לשיחה מהספינה לחוף פועלת באמצעות לוויין וייתכן שיהיו זמנים שבהם לא תהיה אפשרות לבצע שיחה.

טלוויזיה

בתאי הספינה ובחדרי המלון יש טלוויזיה צבעונית. בספינה ניתן לקלוט תוכניות באנגלית בכפוף לתנאי קליטת הלוויין. בספינה יש ערוץ מידע ומספר סרטים.

החשבון האישי שלכם בספינה

עבור כל הרכישות/ השירותים בתשלום שתבצעו על הסיפון יחוייב חשבונכם האישי בספינה. בתום הטיול יוגש לכם חשבון סופי שאותו תוכלו לשלם במזומן או באמצעות כרטיס אשראי.