טופס חיפוש

לפרטים והזמנות חייגו עכשיו: 03-7659000
לפרטים והזמנות חייגו עכשיו:

03-7659000

"תודה למירה המדריכה מהשייט על הדנובה"

הינך נמצא כאן

"תודה למירה המדריכה מהשייט על הדנובה"

יוני 2017

"ביבשת אירופה סובב לו נחל הדנובה, אחד מגדולי נחליו. בינות לעשר ארצותיה מעניק הוא להם את אוצרו.

על אדוות המים השקטים, כתמי הירוק האין סופיים, וריצוד השמש המזהירים, שייטנו. ולו לספר ידע, על קורותיו? השמחה והעצב שסביבו למרות שלוות זרימתו השלווה. שלווה, האמנם?

זוגות צעירים בגדה מחד, וחרב מאכלת בצדו השני. השטן מרקד לו, מלבה שנאה, על אבותינו שהושלכו והאדימו בדם את מימיו. דור שהיה ונגוז, דור שקם והתחדש, ספור של המשך החיים, של חזון ותקומה כדי לומר, לא עוד!

משייטים אנו לאורכך, בראש מורם, בגו זקוף בשפה העברית המחודשת שכולה שלנו, ונאמר בקול גדול לך ולסביבותיך, אנחנו פה!

חבורה של שלושים גימלאים, הצטרפנו לשייט על הדנובה. חלקנו חבורת מיודעים גדולה חלקם קטנה יותר. האם נתיידד? בחבורה אחת נתנהל? לקראת סוף השייט ניתן לומר בביטחה, נפרדים אנו כמכירים וותיקים, כחבורה מלוכדת וחביבה. נעמנו אחד לשני ואחת לשניה, לכן, חלק מהנאת הטיול היא הכימיה החיובית בין המטיילים.

כמו כן, עלינו לזכור את האחראים על הלוגיסטיקה של השייט-הטיול. חברת גורדון שקיבלה את הזיכיון האחראית על מסלולי טיוליו, הענקת נוחות מרבית למטיילים, הכולל אוטובוסים נוחים בכל אתר ואתר ומדריך/ה מקומיים.

אך יותר מכל, פינקה אותנו המדריכה שלוותה אותה לאורך כל השייט. מירה היקרה, זכינו בך.

ידע וחביבות, אחראיות ושלווה, החלטיות וקול שקט. התנהלות מחוץ לקופסה, חשיבה מקדימה לגבי אתרי המסלול בכל אתר, העברת ידע על תורת הנצרות ושלוחותיה, מבנה הכנסיות השונות סוגי הצלב המתנוססים בראש כל כנסיה, לאיש הפשוט הן או למלך שייכות.

המבנים הגותיים על צריחיו המתנוססים ביופיים אל על. רק כאשר סיירנו, עברנו , חלפנו באתרים אלו הבנו את ההסבר המקדים שהענקת לנו.

באת מעולם הקולנוע והאמנות, אף שעזבת את ההוראה, ההוראה לא עזבה אותך. המשכת את העברת הידע, גם בתחומים אלו לנוסעים בשיט-טיול. תחת השגחתך, כל דקה פנויה, נוצלה להרצאה בנושא הקולנוע  מראשיתו ועד ימינו אנו. הסרטים בנושא השואה, אותה שואה הנוגעת בנו, שהקיפה את נהר הדנובה. הארת את עינינו על נגיעות  קלות של צילום. בפרטים קטנים, שלא שמנו לב אליהם בדרך כלל.

עוזבים אנו את ספינת השייט, חוזרים לארץ מתוגברים בכמה וכמה קילוגרמים נוספים, אך גם בידע ובחברות שהענקת לנו ואנו אחד לשני.

תודה לך מירה היקרה."