טופס חיפוש

לפרטים והזמנות חייגו עכשיו: 03-7659000
לפרטים והזמנות חייגו עכשיו:

03-7659000

הנילוס ומקדשי מצרים

הינך נמצא כאן

הנילוס ומקדשי מצרים

מקהיר, טיסה ללוקסור, שייט לאסואן וחזרה ללוקסור, טיסה לקהיר
3 לילות קהיר + 7 לילות שייט / 10 ימי טיול

על סיפון:
SONESTA SUN GODDESS *5 / SONESTA SUN GODDESS *5

חברת השייט:
Gordon Tours

בליווי אייל אלכסנדר, מורה דרך ומדריך ישראלי מומחה לאזור

אתם מוזמנים להפלגה על הנהר בו הכל התחיל. מסע קסום בין שרידיה של תרבות בת אלפי שנים – בדרך הטובה ביותר האפשרית: הפלגה נינוחה בספינת תיור ברמת חמישה כוכבים על הנילוס המרהיב. נבקר בקהיר, נפליג בין אסואן עם מערך הסכרים האדיר ללוקסור וקברי המלכים שלה, נבקר בפירמידות, בקברי הפרעונים ובמקדשים מופלאים, נטעם ממיטב המאכלים ונחווה את מצרים העתיקה – והמודרנית. אנו מזמינים אתכם לעצור את מרוץ החיים, להתנתק, להתחבר ולתת לנו לקחת אתכם למקום אחר. הצטרפו אלינו.

מסלול הטיול

 • יום1

  קהיר

  לאחר טיסה קצרה ננחת בקהיר, נתארגן ונעבור את ביקורת הגבולות והמכס. נצא משדה התעופה וניסע לבקר בפסטאט - הרובע העתיק של קהיר, שם נבקר בכנסיה התלויה – כנסיה קופטית שנבנתה מעל שער כניסה למצודה רומאית, ובבית הכנסת העתיק אבן-עזרא שעל-פי המסורת שוכן במקום בו משה רבנו התינוק נמשה מן הנילוס. בבית הכנסת הזה נמצאה הגניזה הקהירית המפורסמת. נמשיך לביקור במוזיאון הלאומי של הציוויליזציה המצרית NMEC. לאחר מכן נמשיך לצ'ק אין במלון בו נשהה בשלושת הלילות הבאים

 • יום2

  שבת, סקארה, ממפיס וגיזה, קהיר

  נבקר בממפיס, הבירה הקדומה של מצרים. נמשיך לסקארה – עיר המתים, ובה נראה את פירמידת המדרגות, מבנה האבן הקדום בעולם. משם ניסע לעיר גיזה, כדי לבקר בפלא היחיד ששרד משבעת פלאי העולם העתיק – הלא הן הפירמידות! כולנו ראינו תמונות שלהן, אבל רק כשמביטים על מבני הענק, שכמו מגמדים את המבנים המודרניים והמטרופולין הצמודה להן, אפשר להעריך באמת את עוצמת ויכולת הבניה של המצרים הקדמונים. נראה כמובן גם את הספינקס, מאתרי התיירות המפורסמים והנצפים בעולם. נבקר בספינת השמש של פרעה ח'ופו – ספינה שנמצאה שלמה לחלוטין ליד הפירמידה הגדולה לינה בקהיר.

 • יום3

  קהיר

  היום נצא לבקר במוזיאון המצרי המרשים, בו מרוכזות עתיקות רבות ומרשימות להיסטוריה של מצרים. במוזיאון נזכה לבקר גם בחדר המומיות– מתחם הסגור בדרך כלל לקהל הרחב וכולל מומיות חנוטות של מלכי מצריים העתיקה. נבקר במצודת צלאח א-דין המשקיפה על קהיר ובמסגד בהט (אלבסטר) הסמוך שבנה מוחמד עלי. לאחר מכן נצא לבקר בשוק חאן אל חלילי, השוק הגדול, התוסס והצבעוני של קהיר – הזדמנות לקניות ולהתרשמות בלתי אמצעית מהעיר הגדולה במזרח התיכון. נעבור בכיכר תחריר ובשכונת היוקרה זמאלק על האי ג'זירה. לינה בקהיר.

 • יום4

  קהיר, לוקסור וצ'ק אין בספינה

  נבקר בקברו המרשים של נשיא מצרים סאדאת שחתם על הסכם השלום ההיסטורי עם ישראל. לאחר מכן נמשיך למוזיאון הפנורמה – שמנציח מנקודת מבט מצרית את "הניצחון" במלחמת אוקטובר (יום הכיפורים)]
  לאחר טיסה של כשעה ננחת בלוקסור. נצא משדה התעופה, נגיע לספינה לארוחת ערב ונתמקם בספינה בה נבלה את שבעת הלילות הקרובים.

 • יום5

  לוקסור (עמק המלכים ומקדש חתשפסות)

  היום נצא לבקר בעמק המלכים בגדה המערבית של הנילוס, ממול העיר לוקסור, אזור בו נתגלו מעל 63 קברים של פרעונים, מלכות ובני אצולה מצריים. הסברה היא שהאתר נבחר בשל בעיית שוד הקברים שהתגלתה בפירמידות. נבקר במקדש המתים של חתשפסות – האשה החזקה הראשונה שכיהנה כפרעה במצרים, ובשני פסלי הענק של ממנון המשקיפים אל הנילוס. גולת הכותרת תהיה ביקור בקבר המסתורי, המפואר והמפורסם של תות ענח-א'מון, היחיד שהתגלה עם אוצרותיו ולא נבזז על ידי שודדי קברים. נחזור לספינה לצהריים ונצא בהפלגה על הנילוס במעלה הזרם דרומה, נעבור דרך תאי השייט בשני הסכרים החוצים את הנילוס בעיר אסנא.

 • יום6

  מקדש אדפו, שייט לקום אומבו

  היום נבקר במקדש האל הורוס באדפו, אתר מורשת עולמית ונחשב למקדש השמור ביותר ששרד במצריים. נראה את שער הכניסה (פילון) המרשים, האולמות, העמודים, פסלי הבז (הורוס הוא אל בדמות בז) וכתבי ההירוגליפים (כתב חרטומים) על קירות המקדש. לאחר מכן נחזור לספינה ונפליג לקום אומבו, שם נוכל לראות את המקדש הכפול המשקיף אל הנילוס שהוקדש לאלים הורוס ולסובק, ובו נבקר בהמשך בדרכנו חזרה מאסואן. יינתן זמן חופשי בקום אומבו. לינה בספינה.

 • יום7

  סואן, הסכר הגדול, מקדש פילה

  לפנות בוקר הספינה תמשיך בהפלגה דרומה לאסואן, שם נראה את מערכת הסכרים, המורכבת מסכר שנבנה על ידי הבריטים בראשית המאה הקודמת ומסכר גדול יותר, שנבנה בסיוע סובייטי בשנות השישים של המאה שעברה. מערכת הסכרים מאפשרת לשלוט בהצפות הנילוס השנתיות ויוצרת את האגם המלאכותי אגם נאצר, אחד הגדולים בעולם. בניית הסכרים סיכנה עשרות אתרים ארכיאולוגיים חשובים ובמאמץ כלל עולמי של האו"ם הוצלו כמה מהם מאגן ההיקוות של אגם נאצר, והועברו למקומות בטוחים יותר. אנו נבקר באחד המקדשים שהועברו לאי פילה, הנמצא בין שני הסכרים של אסואן. כמו כן נבקר במחצבה עתיקה בה נמצא אובליסק ענק בגובה של 42 מטר שהעבודה עליו הופסקה באמצעה, ונוכל להתרשם מהיכולות של החוצבים במצרים העתיקה. נצא לשייט בפאלוקה, סירת המפרש המסורתית בה מפליגים עד היום בנילוס, ונבקר בגנים הבוטניים המרשימים. נבקר גם במוזיאון אסואן החשוב המוקדש לעתיקות נוביה. לינה בספינה באסואן.

 • יום8

  מקדשי אבו סימבל

  היום נצא לבקר במקדשים הגדולים ביותר שהוצלו מהמים העולים של סכר אסואן – מקדשי אבו סימבל שבדרום המדינה, לא רחוק מהגבול עם סודן. נטוס לשם ונוכל לחוות מכלי ראשון את העוצמה והיכולת ההנדסית של המצרים הקדמונים. המקדשים העצומים, שנבנו לתוך צלע שתי גבעות, פורקו והועברו לנקודה שהיא 65 מטר גבוה יותר ו-200 מטר רחוק יותר מהנילוס, והוקפו בגבעות מלאכותיות. אחרי הביקור באבו סימבל נחזור לאסואן בטיסה (או בנסיעה באוטובוס) דרך המדבר הנובי המרהיב, לאורך כל אגם נאצר. נצא לשוק הצבעוני של אסואן ונחזור ללינה בספינה.

 • יום9

  קום אומבו

  נתחיל חזרה בהפלגה צפונה במורד הזרם, ונעצור בקום אומבו, שם נבקר במקדש הכפול המשקיף אל הנילוס, שהוקם לאלים הורוס וסובק, אלים בדמות בז ותנין היאור, בהתאמה. ואכן, בסביבה התגלו גם כמה מאות מומיות של תנינים שנחנטו. ייחודו של המקדש הוא שנבנה עבור שני אלים, ולכן נבנו בו שתי חצרות, שני אולמות עמודים וחדרים כפולים לשתי סדרות של אלים. עוד נמצא במקדש נילומטר – באר עמוקה המחוברת בתעלה לנילוס, ששימשה בתקופות קדומות למדידת מפלס הנילוס ואיכות המים בנהר בתקופת ההצפות השנתיות. מקום אומבו נפליג לאדפו שם כבר ביקרנו, ומשם נמשיך לעגינה בעיר אסנא זה הזמן להנות מהפלגה שקטה ורגועה על מימיו של הנהר הארוך בעולם.

 • יום10

  לוקסור (מקדש כרנך, שדרת הספינקסים)

  בבוקר תמשיך הספינה בהפלגה צפונה לעבר לוקסור. ביום זה נבקר במקדשי כרנך, קומפלקס המקדשים הגדול בעולם ואחד האתרים החשובים במצריים העליונה (הדרומית), שהוא גם אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. אנו נבקר במתחם לאל אמון-רע, הפתוח לציבור, ונתרשם מהאובליסק הענק, משדרת פסלי הספינקס (המתחילה במקדש לוקסור) ומאולם העמודים המרשים (היפוסטיל).
  נבקר במקדש לוקסור המרהיב, שבכניסה אליו (ה"פילון") ניצב אובליסק ענק רק באחד הצדדים. האובליסק התאום, שהוצב בעבר בצד השני, שוכן כיום במרכז כיכר הקונקורד בפריז, עדות לבזיזת העתיקות החשובות של מצרים על ידי האירופים בימים עברו. מקדש לוקסור מואר בלילה באופן מרהיב ממש, ואיתו מוארת גם שדרת מאות פסלי הספינקס המובילה ממנו למקדשי כרנך. נבקר גם בשוק הססגוני בעיר העתיקה וכן במוזיאון לוקסור. ארוחת ערב ולינה בספינה.

 • יום11

  בחזרה הביתה

  מוקדם בבוקר נפרד מהספינה ונשים פעמינו לנמל התעופה של לוקסור, לטיסה לקהיר ומשם טיסת המשך חזרה לישראל.

הטיול לא כולל ויזה למצרים. אנו נטפל בהוצאת הויזות לקבוצה באופן מרוכז. יש להעביר דרכונים לטיפול בויזות עד 30 יום לפני היציאה לשיט. חשוב להבהיר שקבלת הויזה הינה לשיקול דעת שגרירות מצרים בלבד. אי קבלת ויזה אינה עילה לביטול הנסיעה ובמידה ויהיה ביטול יחולו על הנוסע דמי ביטול. טיולי השייט מתאימים לאורחים המסוגלים לטייל ברגל באופן עצמאי. יש לקחת בחשבון שכל יום יוצאים מהספינה לטיול רגלי. לעיתים יש ללכת כ-10 דק' מהמעגן לעיר הקרובה. בערים עצמן תיתכן מדרכה עם אבנים ולכן לא ניתן יהיה להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים. במהלך השייט ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובמקומות העגינה כתוצאה משינוי בגובה המים בנהר, תנאי מזג האוויר או בהתאם להחלטת חברת השייט. התוכנית ניתנת לשינוי לשיקול דעתו של המלווה הישראלי ובהחלטתו בלבד בשטח. גורדון טורס רשאית להחליף את הטיסות המוצעות לטיול במידת הצורך.

תאריכי יציאה ומחירים

על סיפון הספינה:
Sonesta sun Goddess *5לחצו לפרטים נוספים על הספינה

לחצו על התאריך המבוקש כדי לראות את המחירים

טבלת מחירי Standard - להסבר לחץ כאן

תאריךשירותסוויטה נשיאותיתסוויטת אקזקיוטיבסוויטת רויאל
11.11.22Standard 4,8386,8976,897
11.11.22Standard יחיד6,280N/AN/A
09.12.22Standard 4,8386,8976,897
09.12.22Standard יחיד6,280N/AN/A
31.12.22Standard 4,8386,8976,897
31.12.22Standard יחיד6,280N/AN/A
03.02.23Standard 4,8386,8976,897
03.03.23Standard יחיד6,280N/AN/A

סוויטת אקזקיוטיב ורויאל מותנות בזמינות ואישור החברה. במידה ואתם רוצים להזמינם אנא סמנו בטופס ההרשמה סוויטה נשיאותית ובהערות רשמו שאתם מעוניינים באקזקיוטיב או רויאל ונבדוק עבורכם בהתאם

 

 

המחירים הינם ב-$ לאדם בתא זוגי

כל המחירים המוצגים הם מחירים החל מ-.

על סיפון הספינה:
Sonesta sun Goddess *5לחצו לפרטים נוספים על הספינה

טבלת מחירי FLEXI - להסבר לחץ כאן

תאריךשירותסוויטה נשיאותיתסוויטת אקזקיוטיבסוויטת רויאל
11.11.22Flexi4,9887,0477,047
11.11.22Flexi יחיד6,430N/AN/A
09.12.22Flexi4,9887,0477,047
09.12.22Flexi יחיד6,430N/AN/A
31.12.22Flexi4,9887,0477,047
31.12.22Flexi יחיד6,430N/AN/A
03.02.23Flexi4,9887,0477,047
03.03.23Flexi יחיד6,430N/AN/A

סוויטת אקזקיוטיב ורויאל מותנות בזמינות ואישור החברה. במידה ואתם רוצים להזמינם אנא סמנו בטופס ההרשמה סוויטה נשיאותית ובהערות רשמו שאתם מעוניינים באקזקיוטיב או רויאל ונבדוק עבורכם בהתאם

 

 

 

 

המחירים הינם ב-$ לאדם בתא זוגי

כל המחירים המוצגים הם מחירים החל מ-.

טיסות

תאריכי יציאה:
MS592/3
המראה:
11/11/2022
11:15
נחיתה:
11/11/2022
12:45
Ben Gurion Airport - TLV
Cairo International Airport - CAI
MS594
נחיתה:
21/11/2022
10:15
המראה:
21/11/2022
8:45
Ben Gurion Airport - TLV
Cairo International Airport - CAI

הטיסות זהות לכל תאריכי היציאה

מה כלול במחיר?

 • טיסות ישירות לקהיר ובחזרה
 • טיסות פנים קהיר – לוקסור – קהיר.
 • טיול למקדשי אבו סימבל, טיסה בהלוך וחזור (במידה והטיסה מתקיימת, אם לא נסיעה הלוך וחזור באוטובוס דרך המדבר הנובי).
 • אוטובוס תיירים ממוזג צמוד לאורך כל הטיול.
 • שלושה לילות במלון Sofitel 5* או דומה ע"ב חצי פנסיון ( ארוחות בוקר וערב עשירות)
 • 7 לילות על סיפון H/S sun goddess 5* בסוויטת 2 חדרים עם מרפסת חיצונית מרווחת
 • אירוח ע"ב בסיס פנסיון מלא על הסיפון, כולל ארוחת ערב ביום ההגעה וארוחת בוקר ביום העזיבה.
 • תכנית סיורים מלאה ועשירה, כולל כניסה לכל האתרים במסלול, באוטובוס פרטי לקבוצה
 • ליווי של מדריך מקומי לאורך כל הטיול
 • אוזניות שמע בסיורים שיבוצעו בימי השיט.
 • מדריך ישראלי מומחה מצוות המדריכים של גורדון טורס.
 • תשר לנותני השירות בספינה, באתרים בהם נבקר ובקהיר.
 • כל המיסים וההיטלים.

** ניתן לשדרג לסוויטות לפי דרישה ובהתאם לזמינות

המחיר לא כולל:

 • ביטוח בריאות.
 • הוצאות אישיות.
 • תשר למדריך הישראלי.
 • חבילת שתיה בארוחות.
 • ויזה למצרים.

דגשים:

 • הטיול לא כולל ויזה למצרים. אנו נטפל בהוצאת הויזות לקבוצה באופן מרוכז. יש להעביר דרכונים לטיפול בויזות עד 30 יום לפני היציאה לשיט. חשוב להבהיר שקבלת הויזה הינה לשיקול דעת שגרירות מצרים בלבד. אי קבלת ויזה אינה עילה לביטול הנסיעה ובמידה ויהיה ביטול יחולו על הנוסע דמי ביטול.
 • טיולי השייט מתאימים לאורחים המסוגלים לטייל ברגל באופן עצמאי. יש לקחת בחשבון שכל יום יוצאים מהספינה לטיול רגלי. לעיתים יש ללכת כ-10 דק' מהמעגן לעיר הקרובה. בערים עצמן תיתכן מדרכה עם אבנים ולכן לא ניתן יהיה להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים.
 • במהלך השייט ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובמקומות העגינה כתוצאה משינוי בגובה המים בנהר, תנאי מזג האוויר או בהתאם להחלטת חברת השייט.
 • התוכנית ניתנת לשינוי לשיקול דעתו של המלווה הישראלי ובהחלטתו בלבד בשטח.
 • גורדון טורס רשאית להחליף את הטיסות המוצעות לטיול במידת הצורך.

 

 

 

 

התשלום ייעשה במזומן/העברה בנקאית/ כרטיס אשראי בתשלום אחד. אם ברצונך לשלם את התשלום כאמור במטבע ישראלי, שער ההמרה ממטבע חוץ למטבע ישראלי יהיה שער המכירה האחרון להעברות והמחאות, בו נמכר מטבע החוץ על ידי בנק בישראל ביום העסקים שקדם למועד התשלום, והכל בהתאם להוראות הדין. אם ברצונך לשלם עבור העסקה במטבע ישראלי ביותר מתשלום אחד באמצעות כרטיס אשראי , יתווסף למחיר העסקה במזומן תשלום נוסף בגובה 2% ממחיר העסקה. יובהר, כי גורדון טורס מקבלת תשלום בכרטיסי אשראי מסוג ויזה/ישראכרט בלבד. אם ברצונך לשלם בכרטיס אשראי ובמספר תשלומים כאמור במטבע ישראלי, שער ההמרה ממטבע חוץ למטבע ישראלי יהיה שער המכירה האחרון להעברות והמחאות, בו נמכר מטבע החוץ על ידי בנק בישראל ביום העסקים שקדם למועד התשלום.

המחירים הינם ב-$ לאדם בתא זוגי


תנאי תשלום

תנאי תשלום:

 • הרשמה מתבצעת באתר החברה בלבד. לא ניתן להרשם בטופס ידני. בעת ההרשמה ניתן לבחור קטגוריה אך לא חדר ספציפי. בתום מילוי הפרטים תדרשו לתשלום מקדמה. רק לאחר תשלום מקדמה וקבלת אישור במייל עם מס' הזמנה ( יתחיל תמיד ב- GAT…) הזמנתכם מאושרת והתא מובטח לכם
 • מקדמה ע"ס 400$ לאדם בעת התשלום
 • גמ"ח – 90 יום טרם היציאה

מדיניות ביטול:

 • 90-60 יום – 50% מעלות העסקה
 • 60-30 יום – 70% מעלות העסקה
 • 30-15 ימים ומטה – 80% מעלות העסקה
 • 15 ומטה – 100% מעלות העסקה

מדריכים

 • אייל אלכסנדר

  אייל אלכסנדר

  איש המזרח התיכון, אוהב הנגב והמדבר ומתגורר במצפה רמון. למדתי תואר ראשון במזרחנות לצד השפה הערבית ובמשך שנים רבות פעלתי בתחומי קהילה וחינוך בבאר שבע ובישובי הבדואים בנגב. תמיד סקרן לפגוש מקרוב ולחקור את המרחב המדברי שמסביב, את דפוסי החיים המיוחדים שבו וכמובן את תושביו שעל פי רוב הם שכנינו. אוהב מאוד את השפה הערבית, מחובר למוזיקה המיוחדת ולמקצב החיים ובקיא בהיסטוריה הערבית ודת האסלאם. מתחבר לאנשים ולסיפורים ייחודים שלא תמיד מספרים. מורה דרך בנגב, ומדריך טיולים מזרח תיכוניים בירדן, מצרים, סיני, מרוקו ואיחוד האמירויות.

גלריית תמונות