טופס חיפוש

לפרטים והזמנות חייגו עכשיו: 03-7659000
לפרטים והזמנות חייגו עכשיו:

03-7659000

הודו הקסומה: מסע תרבויות ושייט מלכותי בגנגס

הינך נמצא כאן

הודו הקסומה: מסע תרבויות ושייט מלכותי בגנגסDiscovering India

מדלהי לדלהי, בליווי מדריך ישראלי מומחה לאזור
13 לילות / 14 ימים

על סיפון:
GANGES VOYAGER

חברת השייט:
Haimark

קסמה של הודו שבה את דמיונם של גדולי עולם - מאלכסנדר הגדול ועד המלכה ויקטוריה. הודו היא מארג תרבויות עצום, היסטוריה ומיסטיקה גועשות ומקום לידתן של שתיים מהדתות הנפוצות בעולם - ההינדואיזם והבודהיזם. אלה הן רק מקצת הסיבות שהופכות אותה לארץ מסעירה ומרגשת.

לאורך הגנגס, הנהר הקדוש, תוכלו לגלות את זוהרן של ערי הודו ואת ההילה הקיימת במקדשיה אפופי המסתורין.

מסלול השייט לאורך הנהר הקדוש ביותר בהודו מתחיל ומסתיים בקולקטה הסואנת. בנוסף לימי השייט בגנגס, המאפשרים לראות את הודו מנקודת מבט מיוחדת, נבקר גם באתרים הקלאסיים של הודו: הבירה דלהי, בה ריכוז רב של מונומנטים חשובים ושוק צבעוני; אגרה, בירתם של השליטים המוגולים ומקום משכנו של הטאג' מאהל; וג'איפור, בירת רג'סטן, המכונה גם "העיר הוורודה", ובה מצפה כוכבים שבנה המהרג'ה ושלל מצודות וארמונות.

 

 

מסלול הטיול

 • יום1

  דלהי

  נצא בטיסת אחה״צ לניו דלהי דרך מומבאי. נגיע בשעות הערב המאוחרות ונתמקם במלון.
  לינה בניו דלהי.

 • יום2

  דלהי

  הבוקר נצא לסיור היכרות עם ניו דלהי הצבעונית, שיפתח צוהר ראשון אל דופק החיים של הודו ומגוון אמונותיה. נתחיל בסיור פנורמי בדלהי הישנה. נעבור במסגד ג’אמה (Jama Masjid) הייחודי, בראג' גאט (Raj Ghat), בקבר הומיון (Humayun) ובקוטאב מינאר (Qutab Minar) ארוחת הערב במלון.
  לינה בניו דלהי.

 • יום3

  דלהי – קולקטה (KOLKATA) עליה לספינה

  הבוקר ניפרד מדלהי ונטוס לקולקטה שם יחל מסע השיט שלנו. בקולקטה נתמקם בספינת הפאר Ganges Voyager ונסעד ארוחת צהריים. אחר הצהריים נצא לסיור בביתה ובקברה של מאמא תרזה, כלת פרס נובל לשלום, שייסדה ב- 1952 את בית היתומים שישו בהאבן (Sishu Bhaban) והמשיכה במפעל ההצלה המופלא עד למותה בשנת 1997. נבקר בחדרה האישי ונלמד על הפעילות במקום שנמשכת עד היום. במרחק הליכה קצרה משם נבקר בבית היתומים, שם תערוך עבורנו אחת הנזירות סיור פרטי במקום. נשוב לספינה לקבלת פנים חגיגית ארוחת ערב ומופע פולקלור.
  לינה בספינה.

 • יום4

  קולקטה-בנדל (KOLKATA/BANDEL)

  הסיור בקולקטה יתחיל מוקדם בבוקר בתצפית פנורמית המשקיפה על פניני האדריכלות של העידן הקולוניאלי הבריטי בעיר: בית הכותבים, בית הדואר המפורסם, בית המשפט, בית הנציב (Raj Bhawan) בית העירייה, בית האוצר, הבנק הפדראלי של הודו וכיכר דאלהאוזי (Dalhousie).
  בהמשך היום נבקר בכנסיית סנט ג’ון, שהוקמה ב- 1756 ובה אורגן הצינורות הפעיל העתיק ביותר בהודו וקברותיהם של הגנרלים הבריטיים שנפלו במצור על קולקטה בשנת 1756. לאחר מכן נבקר במוזיאון ויקטוריה, משכנו של אוסף המוצגים הגדול ביותר בהודו מתקופת הקולוניאליזם הבריטי.
  נשוב אל הספינה לארוחת צהריים ונתחיל את מסענו במעלה הנהר. השיט יעבור על פני שרידי מושבותיהם של המתיישבים האירופיים שהקימו בהודו שלוחות של חברת הודו המזרחית במאות ה- 17 עד ה- 19 בהמשך היום נפליג בסירת סיור לחופי Bandel נבקר בהוגלי אימאמברה (Hoogly Imambara) אחד מאתרי העלייה לרגל השיעים המפורסמים במזרח בנגל. האתר המרהיב נבנה בשנת 1841. מרשימים במיוחד הנברשות הפרסיות העתיקות בחדרי האירוח ואולמות הלימוד שלו ושעון הקפיץ מהתקופה הוויקטוריאנית.
  לינה בספינה.

 • יום5

  קלנה (KALNA)

  את הבוקר נפתח בנסיעת ריקשות אל מרכז העיר קלנה, בדרכנו אל מתחם ראג’בארי (Rajbari) זהו מתחם מרשים שמאופיין בצפיפות הגדולה ביותר של אתרי תפילה באזור זה של הודו. היום יוקדש להיכרות עם הדת ההינדית על כל גווניה, אמונותיה ואלוהיה. המתחם, אשר נבנה ב- 1809 על ידי המהראג’ה בארדאהמן (Bardhaman Maharaja) ומכיל 108 מקדשים מרשימים בעלי גגות משופעים. מתחם נוסף באזור, המציג ארכיטקטורה מרתקת, הוא מקדש פרטפשוואר (Pratepeshwar) שנבנה ב- 1849. אריחי הטרה קוטה שלו מתארים אירועים הינדיים מכוננים, כמו סצנות מחייה המיתולוגיים של סרי צ’איטנייה (Sree Chaitanya) את דמותה של האלה Durga ותחריטים המתארים את חיי היומיום באזור.
  לינה בספינה.

 • יום6

  מאטיארי (MATIARI)

  מאטיארי מפורסמת בזכות אומני הנחושת שלה, היוצרים חפצי אומנות ונוי עם עיטורים מרהיבים, בעבודת יד בטכניקה מסורתית עתיקת יומין. משכימי קום יוכלו ליהנות מדוכני הבזאר לאורך גדת הנהר. נמשיך בשיט במעלה הנהר ונחלוף על פני שדה הקרב של פלאסיי (Plassey), שם הביס רוברט קליב מחברת הודו המזרחית הבריטית (British East India Company) את שליט האימפריה המוגולית. הנצחון בקרב אפשר לבריטים, שליטי בנגל החדשים, ולבני בריתם הצרפתיים, להרחיב את החברה ולשלוט בהודו ודרום מזרח אסיה למשך 190 השנים הבאות.
  לינה בספינה.

 • יום7

  קושבאג/באגנגאר/מורשידאבאד (KHUSHBAGH / BAGANAGAR / MURSHIDABAD)

  הבוקר נבקר בכפר המקסים קושבאג. נבקר במסגד היפה שהוקם במאה ה- 17 שבו מתגוררים צאצאיו של מייסדו, שם נלמד על חייה של המשפחה והפולחן הדתי במקום. נשוב לספינה לארוחת בוקר ולהפלגה קצרה אל היעד הבא - הכפר באגאנאגאר, שהוא דוגמה טיפוסית לאורח החיים באזוריה הכפריים של הודו. יש בו כמה מקדשים מראשית המאה ה- 18 המהווים ביטוי מרשים לאמנות הטרה קוטה במחוז בנגל. אחר הצהריים נחלוף על פני שדות וכפרים בדרכנו אל מורשידאבאד – מקבץ של מבנים לבנים וארכיטקטורה דרמטית, שהוא פנינה היסטורית לחופי הגנגס. נבקר בארמון Hazarduari ובו למעלה מ- 1,000 דלתות, אמיתיות ומדומות ואוסף עתיקות, חפצי אמנות וכתבים מהתקופה הקולוניאלית. נמשיך בנסיעה יבשתית למסגד Katra שהוקם על ידי שליט מורשידאבאד בשנת 1724. נשוב אל הספינה לארוחת ערב ולמופע פולקלור על הסיפון.
  לינה בספינה.

 • יום8

  מאיאפור (MAYAPUR)

  הבוקר נבקר בכפר מאיאפור, שהוא על פי האמונה ההינדית מקום לידתה של Sri Chaitanya Mahaprabhu, הנחשבת לגלגולו של קרישנה. נכיר את התרבות המרתקת של מאמיניה ואת עבודות האמנות, הקישוטים והפסלונים האופייניים לקרישנה. נלמד על המתחם החדש והמרשים המוקם במקום, שבנייתו עתידה להסתיים בשנת 2016 המקדש החדש משתרע על פני יותר מ- 65 אלף מ”ר, מתנשא לגובה 110 מ’ וכולל פלנטריום בגובה 25 מ'. מחצית מעלויות הפרויקט מומן ע”י אלפרד פורד, נכדו של תעשיין הרכב האמריקני המיתולוגי הנרי פורד.
  לינה בספינה.

 • יום9

  צ'אנדנגור (CHANDENAGOR)

  נפתח את היום בקולוניה הצרפתית צ’אנדנאגור, אשר הוקמה ב- 1673 הצרפתים ביקשו את אישורו של מושל בנגל דאז להקים שלוחת מסחר על גדות הנהר וזו הפכה ב- 1688 להתיישבות קבע צרפתית. נבקר בבניינים בסגנון הצרפתי לאורך הטיילת ובבית המושל הצרפתי שהוא כיום מוזיאון. בהמשך נבקר בכנסיית Sacred Heart ובמאפייה צרפתית מסורתית שאופה באגטים טריים מדי בוקר. נשוב אל הספינה בדרכנו חזרה לקולקטה.
  לינה בספינה.

 • יום10

  קולקטה - ג'איפור (JAIPUR)

  לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהספינה ונמשיך בטיול יבשתי. טיסת הבוקר תביא אותנו אל ג’איפור – “העיר הוורודה" בירת רג’סטאן.
  המדריך יוביל אותנו לסיור בפינות חבויות וקסומות בעיר, שסיפורים היסטוריים מרתקים מסתתרים מאחוריהן. לקראת אחר הצהריים נתארגן במלון ולאחר מכן ניפגש לארוחת ערב במסעדת המלון.
  לינה בג’איפור.

 • יום11

  ג'איפור JAIPUR

  הבוקר נמשיך את היכרותנו עם ג’איפור המדהימה, עיר הארמונות והמקדשים. נבקר בסיטי פאלאס - הארמון המרהיב ובמצפה הכוכבים המפורסם. המשך היום לטיול חופשי בעיר. ארוחת הערב תוגש במלון.
  לינה בג’איפור.

 • יום12

  אגרה (AGRA)

  הבוקר ניפרד מג’איפור ונצא לאגרה. נגיע לקראת הצהריים ונתמקם במלון. נסעד ארוחת צהריים קלה ונצא לסיור מודרך בעיר שיכלול את "המבצר האדום" - המעוניינים יוכלו לקיים את הסיור כשהם רכובים על פילים! בהמשך נבקר בטאג' מאהל המפורסם ונהנה ממראהו לקראת שקיעה. נשוב לארוחת ערב למלון.
  לינה באגרה.

 • יום13

  אגרה - דלהי

  הבוקר זמן חופשי לסיור במקום. בצהריים ניפרד מאגרה ונחזור לדלהי, בה נבלה את הלילה האחרון לפני השיבה הביתה. הערב נסעד ארוחת ערב אחרונה חגיגית לקראת יומנו האחרון בהודו.
  לינה בדלהי.

 • יום14

  דלהי – ת"א

  את היום האחרון בהודו נבלה בסיור בוקר בדלהי ובהמשכו זמן חופשי לשוטט בעיר לפני שנצא לנמל
  התעופה לטיסתנו הביתה.


תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים ומחירים אנא פנו ליועצי השייט שלנו: 03-7659000

מה כלול במחיר?

 • טיסות סדירות ת”א–מומבי–דלהי, דלהי–מומבי–ת”א
 • 2 לילות בדלהי במלון ברמת 5 כוכבים ע”ב חצי פנסיון (א. בוקר וערב או צהריים לפי התוכנית)
 • יום טיול בדלהי
 • טיסה מדלהי לקולקטה והעברה לספינה
 • 7 לילות שיט נהרות בספינת פאר Ganges Voyager ע”ב פנסיון מלא בסוויטה
 • אירוח גורמה כולל מזנון א. בוקר וצהריים וא. ערב. שתיה קלה וחמה מוגשת חופשי במהלך הארוחות
 • כיבוד קל בקבלת הפנים
 • ארוחת גאלה עם קפטן הספינה
 • ארוחות נושא בהתאם לאזורי הטיול
 • תוכנית סיורים מלאה בקבוצות קטנות כולל כניסה לכל האתרים בתוכנית
 • אוזניות שמע לכל נוסע
 • צוות מדריכים מקומיים מיומנים לאורך כל הטיול
 • טיסה לג’איפור בתום השיט
 • יום טיול בג’איפור (כולל א. צהריים)
 • 2 לילות בג’יפור במלון ברמת 5 כוכבים ע”ב חצי פנסיון (א.בוקר וערב או צהריים לפי התוכנית)
 • לילה באגרה במלון ברמת 5 כוכבים ע”ב חצי פנסיון (א. בוקר וערב או צהריים לפי התוכנית)
 • ביקור בטאג’ מהאל
 • לילה בדלהי במלון ברמת 5 כוכבים ע”ב חצי פנסיון (א.בוקר וערב או צהריים לפי התוכנית)
 •  ליווי והדרכה מקצועית של מדריך מומחה מצוות המדריכים של גורדון טורס
 • כל המיסים וההיטלים
 • סבלות
 • תשר לנותני השירות לאורך הטיול (לא כולל המדריך הישראלי)

המחיר לא כולל:

 • ויזה להודו במידת הצורך
 • הוצאות אישיות
 • ארוחות שלא מופיעות בתוכנית

המחיר לא כולל: ביטוח בריאות (מחיר מיוחד לקבוצה) מומלץ - ביטוח בריאות בגורדון טורס. מבטח אתכם עם שירביט מרגע ההרשמה!

* שימו לב! טיולי השיט מתאימים לאורחים המסוגלים לטייל ברגל באופן עצמאי. יש לקחת בחשבון שכל יום יוצאים מהספינה לטיול רגלי עד הצהריים. לעיתים יש ללכת כ10 דק' מהמעגן לעיר הקרובה. בערים עצמן תיתכן מדרכה עם אבנים ולכן לא ניתן יהיה להשתמש בהליכון או בכסא גלגלים.

התשלום יעשה במזומןהתשלום ייעשה במזומן/העברה בנקאית/ כרטיס אשראי בתשלום אחד. אם ברצונך לשלם את התשלום כאמור במטבע ישראלי, שער ההמרה ממטבע חוץ למטבע ישראלי יהיה שער המכירה האחרון להעברות והמחאות, בו נמכר מטבע החוץ על ידי בנק בישראל ביום העסקים שקדם למועד התשלום, והכל בהתאם להוראות הדין. אם ברצונך לשלם עבור העסקה במטבע ישראלי ביותר מתשלום אחד באמצעות כרטיס אשראי , יתווסף למחיר העסקה במזומן תשלום נוסף בגובה 2% ממחיר העסקה. יובהר, כי גורדון טורס מקבלת תשלום בכרטיסי אשראי מסוג ויזה/ישראכרט בלבד. אם ברצונך לשלם בכרטיס אשראי ובמספר תשלומים כאמור במטבע ישראלי, שער ההמרה ממטבע חוץ למטבע ישראלי יהיה שער המכירה האחרון להעברות והמחאות, בו נמכר מטבע החוץ על ידי בנק בישראל ביום העסקים שקדם למועד התשלום.

המחירים הינם ב-$ לאדם בתא זוגי


מדריכים

 • מיכאל ארנון

  מיכאל ארנון

  גיל 57, נשוי וגר בראשון לציון
  תואר ראשון בחינוך גופני
  תואר שני במנהל עסקים וכלכלה
  בוגר רקנטי משפט עסקי

  לאחר שנים של ניהול בתחום התיירות, ביצעתי במקביל חקר אישי במהלך טיולים וטרקים ביעדים מופלאים ברחבי העולם. לפני 7 שנים פתחתי בקריירה שנייה שבה ניתן להביא לידי ביטוי את אהבתי להוביל אנשים בין צירי הזמן ההיסטורי, הגיאוגרפית, הדמוגרפי והזואולוגי ברחבי העולם.

   

  יעדי הדרכה מרכזיים שלי הם במזרח הרחוק, אפריקה ודרום אמריקה וכוללים טרקים, כיבוש פסגות וטיולי ג׳יפים. 

  ״חיים יום יום... מתים פעם אחת״.

   

 • מיקי בנדרלי

  מיקי בנדרלי

  מיקי בנדרלי, יליד חיפה 1958, עסק בתחום הביטחון בארץ ובחו"ל עד שנת 1997.

  לאחר מכן עשה קורס מלווי קבוצות והוא מדריך במשרה מלאה כ-18 שנה.

  מיקי מדריך בגרמניה, הולנד, בלגיה, צרפת (פאריז, חבל האלזס), איטליה, סלובניה קרואטיה, אוסטריה, צ'כיה, הונגריה, אנגליה, רוסיה (מוסקה, סט. פטרסבורג), סקנדינביה, שוויץ (האזור הגרמני). סין, תאילנד, ארגנטינה, ברזיל (חלקי).

  כמו כן מיקי דובר עברית, אנגלית וגרמנית.

  מיקי בנדרלי מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  שייט תענוגות מאורגן בים הבלטי, שייט קסום על הדנובה, שייט נהרות אל מזרח הדנובה , שייט מאורגן: נובמבר הרומנטי על גדות הריין, שייט לאיים הבריטיים, הולנד ובלגיה , שייט אל נפלאות הדנובה , צ'כיה, דרום בוהמיה ושייט על הדנובה, פאר מלכותי בעמק האלבה, נפלאות הריין והמוזל, נפלאות הריין - מודרך בעברית, שייט בעקבות הצארים של רוסיה, מאגם קונסטנץ לעמק הריין - מסע בין 3 מדינות, יין חם ועוגיות זנגביל – שוקי חג המולד על הריין, טירות, עיירות ויין על הריין, חגיגות שווקי חג המולד על נהר הריין, הריין, המיין ותעלת הדנובה, הדנובה הקלאסית, טבע נוף והרים, אגמי זלצבורג ונהר הדנובה, אביב בשדות הטוליפים - שייט בהולנד ובלגיה

 • דליה ברזלי

  דליה ברזלי

  דליה היא מורה לאמנות, מדריכה במוזאונים ומאמנת אישית.

  את השכלתה בהדרכה רכשה בהולנד לפני 16 שנה, שם היא מתגוררת מאז שנת 1989.

   דליה משלבת בהדרכה את כל הכישורים והמיומנויות שרכשה במרוצת השנים, דבר ההופך את הטיולים בהדרכתה לצבעוניים ומעניינים יותר.

  היעדים בהם דליה מתמחה הם: הולנד,בלגיה, גרמניה, אוסטריה, איטליה, צרפת, תאילנד ועוד.

 • עופר גולדשטיין

  עופר גולדשטיין

  יועץ תיירות,ומרצה ליעדי עולם ותרבויות עולם בביה"ס לתיירות של אוניברסיטת חיפה. גאוגרף וחוקר תרבויות עולם ודתות מונוטואיסטיות עם התמחות בנצרות. מורה דרך בישראל, ומדריך טיולים לאירופה ,צפון מרכז ודרום אמריקה,ויעדי אסיה נבחרים. עוסק בתחומי התיירות וההדרכה 37 שנה,ומשלב במהלך הטיולים התמקדויות בנושאי גאוגרפיה, אנתרופולוגיה,הסטוריה של המרחב,ארכיטקטורה ואקטואליה של האזור. מומחה בשיט נהרות – ריין, דנובה, צרפת, רוסיה ועוד.

  עופר גולדשטיין מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  שייט מאורגן: נובמבר הרומנטי על גדות הריין, שייט אל נפלאות הדנובה , פריחת הטוליפים - שייט בהולנד ובלגיה, פורטוגל ושייט על נהר הזהב, הדואורו, מהריין המופלא לפריחת הצבעונים, מאלזס לורן לצפון בוואריה - שייט שלושת הנהרות, טירות, עיירות ויין על הריין, הדנובה זוהרת בחורף – שייט לשוקי חג המולד, במורד הריין לחבל אלזס

 • חיים הרטוב

  חיים הרטוב

  יליד חיפה, בוגר לימודי הנדסת תעשיה וניהול בטכניון. בוגר קורס מדריכי טיולים בארץ ובחו"ל משנת 1980. בוגר קורס סוכני נסיעות ומומחי נסיעות בעולם משנת 1985.

  יועץ תיירות בכיר במועדון ממסי משנת 1989 ביעדים רבים בעולם. 

  מדריך למדינות: ספרד והאיים הקנריים, גרמניה, הולנד, צרפת, פורטוגל, שווייץ, איטליה, סיציליה, הונגריה, צ'כיה, סלובניה, קרואטיה, רוסיה, אוסטריה, ספרד, ארה"ב כולל איי הוואי, קנדה, האיים הקריביים, איי הבאהמה, תאילנד, סין, סינגפור, והונג קונג

  קובה קוסטה ריקה ופנמה, יפן,דרום אמריקה

  חיים הרטוב מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  שייט מאורגן באיים הקנריים, כולל מרוקו וספרד, במורד הריין לחבל אלזס

 • ד"ר אפי זיו

  ד"ר אפי זיו

  בעל תואר ראשון ביחסים בין-לאומיים מהאוניברסיטה העברית, תואר ראשון ושני בתולדות האמנות מאוניברסיטת תל אביב ודוקטורט בגנאלוגיה של דמויות המיתולוגיה היוונית מאוניברסיטת American Coastline בלואיזיאנה, ארצות הברית.

  סופר, מרצה לאמנות זה 30 שנה באקדמיה, במוזיאונים ומוסדות תרבות רבים ושונים.

  כתב ארבעה ספרים: "מיתולוגיה עכשיו", "משחקי האלים",  "סודות אלי האולימפוס", ו"הצופן הנוצרי באמנות". הספרים  זכו לביקורות נלהבות ומהווים בתחומם ציון דרך חשוב בהעמקת הידע של כל שוחר אמנות. בעל ניסיון עשיר בתכנון וביצוע טיולי אמנות ותרבות באירופה, עם דגש על קבוצות פרטיות סגורות של משפחה, חברים וחברות עסקיות. 

  ד"ר אפי זיו מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  תרבות ואמנות הדנובה, עם ד"ר אפי זיו

 • רום נחמן

  רום נחמן

  מדריך ותיק באירופה והמזרח הרחוק. בוגר הפקולטה לגיאוגרפיה ומשפטים באוניברסיטת תל אביב. מדריך קבוצות במשך 30 שנים ומרצה בבית הספר לתיירות.

  רום נחמן מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  פריז והמיטב של נורמנדי, מאלזס לורן לצפון בוואריה - שייט שלושת הנהרות, יין חם ועוגיות זנגביל – שוקי חג המולד על הריין, טירות, עיירות ויין על הריין

 • שי ניב

  שי ניב

  גדל במושב שבי ציון אחרי הצבא שהה טייל עבד ולמד כשש שנים במזרח הרחוק שם נחשף להינדואיזם ובודהיזם במנזרים ובמסעות עליה לרגל. החל להדריך טיולים בתקופת לימודי קולנוע ואומנות מדריך מזה 20 שנה במיטב חברות הטיולים בארץ נשוי פלוס שלוש ילדות מתגורר בקיבוץ ראש הנקרה.

 • צביקה פולק

  צביקה פולק

   

  מדריך טיולים מגוונים במשך שנים רבות, ארצות הברית וקנדה, מערב ומרכז אירופה.

  גרמניה, שוויץ, פורטוגל, איטליה, גאורגיה, צרפת, הולנד, הונגריה וצ׳כיה.

  מרצה לתקשורת, עיצוב וצילום, בימוי ועריכה במכללות בארץ. בוגר החוג לקולנוע והחוג למדע המדינה באוניברסיטת תל-אביב.

  בעל חברה להפקת סרטי תדמית וסרטי תעודה. בעבר, נציג הסוכנות היהודית בארצות הברית.

  צביקה פולק מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  תרבות ואמנות הדנובה, עם ד"ר אפי זיו, שייט נהרות אל מזרח הדנובה , שייט אל נפלאות הדנובה , שייט אל המיטב של הריין, רומנטיקה על הריין והמוזל , צ'כיה, דרום בוהמיה ושייט על הדנובה, פריז והמיטב של נורמנדי, סתיו קלאסי על נהרות אירופה, נפלאות הריין והמוזל, נפלאות הריין - מודרך בעברית, מאלזס לורן לצפון בוואריה - שייט שלושת הנהרות, טירות, עיירות ויין על הריין, טירות ועיירות על נהרות הריין, המיין והמוזל, הדנובה זוהרת בחורף – שייט לשוקי חג המולד, במורד הסיין, מפריז לנורמנדי

 • ד"ר שלמה צדקיהו

  ד"ר שלמה צדקיהו

  מדריך ומלווה קבוצות שנים רבות, ביעדים שונים בעולם ובעיקר באירופה, מרוסיה במזרח ועד ספרד במערב.

  בעיסוקיו האחרים הוא מרצה לחינוך חברתי, לאקלים כיתה ולתרבות הפנאי, פרסם ספרים ומאמרים בנושאים אלה.

  שלמה עוסק גם בציור ובצילום, ועבודותיו הוצגו בתערוכות בארץ ובחו"ל. צילומים שלו ממסלולי השייט שלנו מופיעים במגזין "טבע הדברים".

   

  ד"ר שלמה צדקיהו מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  נפלאות הריין - מודרך בעברית, שייט בעקבות הצארים של רוסיה, הדנובה הקלאסית, טבע נוף והרים

 • יותם רגב

  יותם רגב

  יותם רגב, איש חינוך והדרכה הדריך שנים רבות בחברה להגנת הטבע ובשנים האחרונות כיהן כראש היחידה להשתלמויות מערכת הביטחון במכון למורשת בן-גוריון.

  מטייל ומדריך שנים רבות בחלקיה השונים של שווייץ ומתמחה במדינה זו.

 • ד"ר מירה שבתאי

  ד"ר מירה שבתאי

   

  חוקרת תרבות וקולנוע

  מדריכת טיולים מ2006,  תחום התמחות - אירופה ודנובה

  ומדריכה מוסמכת לפולין ע"י "יד ושם" ומשרד החינוך.

  בוגרת אונ' תל אביב, תסריטאות והוראת הקולנוע 

  MA התמחות בקולנוע אירופאי

  Phd חוקרת סרטי שואה

  ד"ר מירה שבתאי מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  שייט קסום על הדנובה, שייט אל נפלאות הדנובה , ראש השנה על נהר האלבה, צבעי הסתיו על הדנובה, פריחת הטוליפים - שייט בהולנד ובלגיה, מאלזס לורן לצפון בוואריה - שייט שלושת הנהרות, הדנובה זוהרת בחורף – שייט לשוקי חג המולד, אל ממלכות הצפון

 • יובל שמיר

  יובל שמיר

  יובל שמיר, יליד ותושב תל אביב-יפו. עסק בתחום הניהול, השיווק והפרסום.

  בעל תואר ראשון מהטכניון בהנדסת תעשיה וניהול. תואר שני במנהל עסקים מאונ' תל אביב. בעבר, מבעלי משרד הפרסום וינברג-קרסו-שמיר. עד לאחרונה מנכ"ל התזמורת הקאמרית הישראלית.

  יובל מדריך באוסטריה, גרמניה, צרפת (פריז ואלזס), צ'כיה, הונגריה וסלובקיה, צפון איטליה, טוסקנה, דרום איטליה (פוליה), פינלנד (לפלנד) ולסין .

  מלבד עברית, יובל דובר אנגלית, צרפתית וגרמנית.

  יובל שמיר מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  שייט קסום על הדנובה, שייט על הדנובה הקסומה, שייט מאורגן: נובמבר הרומנטי על גדות הריין, רומנטיקה על הריין והמוזל , פריחת הטוליפים - שייט בהולנד ובלגיה, סתיו קלאסי על נהרות אירופה, נפלאות הריין - מודרך בעברית, מסע שייט מרתק בנהרות הולנד ובלגיה, מנהר הריין לתעלות אמסטרדם, מאלזס לורן לצפון בוואריה - שייט שלושת הנהרות, יין חם ועוגיות זנגביל – שוקי חג המולד על הריין, טירות ועיירות על נהרות הריין, המיין והמוזל, חגיגות שווקי חג המולד על נהר הריין, אביב בשדות הטוליפים - שייט בהולנד ובלגיה

 • כנרת תמיר

  כנרת תמיר

  כנרת תמיר בעלת תואר שני בהתנהגות ארגונית מביה"ס למנהל עסקים באוניברסיטת ת"א. לומדת לתואר שלישי בחוג לגיאוגרפיה ולימודי סביבה באוניברסיטת חיפה. בעבר ניהלה מרכז יום שיקומי והוסטל לבעלי צרכים מיוחדים וכיום עוסקת בגישור ובפיתוח קהילתי וארגוני. כנרת חובבת אומנות והיסטוריה, מלמדת במכללות ובארגונים שונים ומדריכה למגוון יעדים באירופה.

 • רוני ינובסקי

  רוני ינובסקי

  "משחר נעורי, מסעות גיאוגרפים, חקר תרבויות, אומנות, התנהגותם של בעלי חיים ובני אנוש, סיקרנו אותי והפכו את מרבית חיי הבוגרים לניסיון מרתק, שכנראה אין לו סוף, לנסות להבין את מהות החיים על פני כדור הארץ. לשם כך למדתי היסטוריה וגיאוגרפיה, אך בעיקר נדדתי בין היבשות כדי להפנים, לספוג ולנסות להבין את טבע העולם. טיולי ומסעותיי, היכרותי עם מרבית היבשות, הפכו אותי למדריך בכיר בחברת “נתור” המתמחה בטיולי עומק בדגש: תרבות, טבע ואומנות. ניסיוני הוביל למינויי כמנהל השיווק של חברת “נתור” ובהמשך לניהולה של חברת “דיסקברי” המתמחה בטיולי עומק גיאוגרפים. אהבתי למקצוע הובילה אותי לעיסוק תיירותי נוסף- מתן הרצאות לקהל הרחב.מזה שנים אני מרצה במוסדות המובילים בנושאי תיירות. האוניברסיטה הפתוחה, המכללה למנהל, הקמפוס לגיאוגרפיה בינלאומית, קתדרות ומוסדות ציבוריים ופרטיים.

 • עדה לוי

  עדה לוי

  לאחר שנים כמורה למתמטיקה ומרצה לתולדות האומנות ודתות, מגורים במקומות שונים ברחבי העולם, החלטתי להפוך את אהבתי למקצועי. מדריכה כבר 30 שנה ואוהבת לשלב בטיולי בין המדעים המדויקים למדעי הרוח והחברה תוך שילוב הספרות והמוזיקה. אשמח לשתף אתכם בחוויותי הבלתי אמצעיות במפגש עם הטבע, האנשים והתרבויות ברחבי הגלובוס המרתק והצבעוני. החל מהקרחונים של אלסקה דרך הרי הרוקיז האדירים, יערות הגשם של מרכז אמריקה (קובה, קוסטה ריקה, פנמה גוואטמלה) ותרבויות הילידים עד לקרחונים המתנפצים של ארגנטינה, מרכזי התרבות הקלאסיים של אירופה, יפן ארץ השמש העולה והמזרח האקזוטי בכלל וכלה באוסטרליה וביתי שהיה בניו זילנד.

  עדה לוי מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  קרוז מאורגן למזרח הרחוק כולל סינגפור, תאילנד, קמבודיה, וייטנאם והונג קונג, קרוז מאורגן לאוסטרליה, טזמניה וניו זילנד, כולל הונג קונג

 • עוזי טאובר

  עוזי טאובר

  מאז שהתוודעתי אל עולם הטיולים והתיירות, אינני חדל מללמוד, לחקור, לכתוב ולצלם, וגם להדריך. נופים עוצרי נשימה, אגדות עם, סיפורים, בני אדם, תרבויות, מוסיקה ושאר אמנויות הינם חלק בלתי נפרד מן החומרים שנוצקו בי והפכו לקוקטייל סוער של תאוות מסעות, למידה, צילום והתאהבות בלתי פוסקת עם מקומות חדשים. לצידם, קיים בי הרצון להנחיל את הידע שצברתי ולחלוק עם אחרים את חוויותיי הרבות. מעל מחצית היובל אני מטייל, מכיר ומתרשם, מדריך ומספר, מצלם ומציג לפני אחרים. ענף התיירות המקצועית הוא חלק בלתי נפרד מחיי הבוגרים. להלן היעדים בהם אני מתמחה אמריקה הלטינית דרום אמריקה, דגש על ארגנטינה, צ'ילה, פרו, ברזיל וקולומביה) מרכז אמריקה (פנמה, גואטמלה, קוסטה ריקה, מקסיקו) האיים הקריביים (קובה, הרפובליקה הדומיניקנית) אירופה - איטליה לעומק (כולל דרום איטליה, פוליה, סיציליה, קרואטיה, סלובניה ומונטנגרו, האיים הבריטיים לעומק – דגש על אירלנד לארכה ולרחבה, איסלנד, סקנדינביה לעומק – דגש על נורבגיה על שלל נופיה, גאורגיה וארמניה, רוסיה לעומק, כולל טבעת גרמניה לעומק התמחות בברלין, הוצאתי עד כה כ- 60 קבוצות לברלין, פרובאנס וחבל הדורדון, דרום ספרד, האיים הקנריים, פורטוגל, יוון ההררית, אפריקה - מרוקו, דרום אפריקה, אתיופיה וטנזניה.

  עוזי טאובר מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  קרוז מאורגן לדרום אמריקה - כולל ברזיל, צ'ילה, ארגנטינה ואורוגוואי

 • יעקב שושן

  יעקב שושן

  מדריך טיולים למעלה מ-37 שנה השכלה: בוגר קורס מורה דרך וקורסים למלווה טיולים. שפות: דובר עברית, אנגלית, ספרדית, ערבית, גרמנית, צרפתית, איטלקית, פורטוגזית ועוד. ערך מוסף: מתרבויות הרי האנדים לחקר והוראת השואה. גאומורפולגיה , גאוגרפיה אורבנית, זאולוגיה, בוטניקה, ארכיאולוגיה - מתעניין ומתלהב מכל התחומים! מתמחה במוסיקולוגיה יהודית, תרבות ופולקלור של יהדות ספרד. ובנימה אישית: "אוהב אנשים ואוהב לטייל עם אנשים (ואוהב לטייל...)".

 • רעיה ברודני גיא

  רעיה ברודני גיא

  תושבת חיפה, עסקה בהוראת הגיאוגרפיה בעבר, מדריכת טיולים, יועצת תיירות. בעלת תואר ראשון בגיאוגרפיה והיסטוריה ותואר שני בציביליזציות ימיות מאוניברסיטת חיפה. היתה בעבר נשיאת מועדון רוטרי הוד הכרמל. מדריכה ביעדים - גיאורגיה, פורטוגל, צפון יוון, המדינות הבלטיות, סרביה, היער השחור, צפון איטליה, וכן טיולי משפחות בצרפת בלגיה והולנד וצפון איטליה.

  רעיה ברודני גיא מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  שייט בעמק נהר הדואורו בפורטוגל , פורטוגל ושייט על נהר הזהב, הדואורו, סתיו קלאסי על נהרות אירופה, מאלזס לורן לצפון בוואריה - שייט שלושת הנהרות, יין חם ועוגיות זנגביל – שוקי חג המולד על הריין, חגיגות שווקי חג המולד על נהר הריין, במורד הריין לחבל אלזס

 • ד"ר מולי ברוג

  ד"ר מולי ברוג

  ד"ר מולי ברוג הוא סוציולוג של תיירות, מרצה וחוקר בתחום מיתוסים, הנצחה וזיכרון קולקטיבי. פרסם ספר ומאמרים רבים בנושאים אלה ובאחרים. מורה דרך מוסמך ומזה עשרות שנים, טייל וותיק בעשרות ארצות מסביב לעולם, מדריך טיולי שטח, ספארי וסמינרים נודדים בארץ ובחו"ל. הרבה להדריך במצרים, ירדן, אתיופיה, קניה, יוון, איטליה, דרום אמריקה וארצות הברית.
   

  ד"ר מולי ברוג מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  שייט על הנילוס אל מקדשי מצרים

 • רן גפנר

  רן גפנר

  תושב רמת-גן, אמן חושים ומנטליסט (קוסם המדמה טלפתיה וסוגים אחרים של פרהפסיכולוגיה), בוגר לימודי פסיכולוגיה ולימודי מוזיקה בבית-הספר רימון. זוכה אליפות אירופה לקוסמים של הפדרציה הבינלאומית FISM לשנת 2014 בקטגוריית מנטליזם. זוכה פרס אמ"י לעידוד היצירה ע"ש אהוד מנור לשנת 2016, בקטגוריות קוסמות. הופיע בתוכניות טלוויזיה רבות, בהן "מי יפיל את המאסטר", "בלתי נראה", "Penn & Teller: Fool Us" ו"Masters of Magic".

  רן גפנר מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  יין חם ועוגיות זנגביל – שוקי חג המולד על הריין, חגיגות שווקי חג המולד על נהר הריין

 • סמי אלבראנס

  סמי אלבראנס

  מתגורר בישוב מבשרת ציון.נשוי +3. משפטן ובעל השכלה אקדמית לתואר שני בשני תחומים. ניסיון רב בהדרכת טיולים של מעל לעשרים שנה, המתמחה באירופה ומזרח ארה"ב,תוך דגש על ארצות דוברות צרפתית ואזוריה המרתקים של צרפת כמו פריס, נורמנדי, עמק הלואר, פרובאנס, הריביירה, אזור האלפים והמון בלאן וכן דרך היין באלזס .הסוד להצלחתו של טיול הוא ל"זרום" עם המטיילים, אסרטיביות ,רוגע, ידע מעמיק, הומור, אדיבות, נדיבות והענקת חוויות למטיילים.

  סמי אלבראנס מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  במורד הסיין, מפריז לנורמנדי

 • ענת סגל

  ענת סגל

  יוצאת להקת פיקוד צפון עם השירים " קום והתהלך בארץ , עוד לא תמו כל פלאייך ". זמרת ליווי של ירדנה ארזי גם בקדם האירוויזיון עם השיר "עוד נגיע". מגורים ברומא באיטליה במשך 15 שנה, שם נולד המופע "מרומא עד פריס". מובילת שירה בציבור בזמר הישראלי  בכל רחבי הארץ . 

  ניהול מוזיקלי וקלידים - יהודה הגר

  ענת סגל מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  יין חם ועוגיות זנגביל – שוקי חג המולד על הריין, חגיגות שווקי חג המולד על נהר הריין

 • יאיר ברק

  יאיר ברק

  שמי יאיר ברק , בן 55 נשוי ואב ל-3 בנות מתגורר בגני תקווה, רס"נ במיל' לאחר קריירה ארוכה כקצין מקצועי ביחידה 8200 , בעל משרד יעוץ לניהול פרויקטים . בחמש השנים האחרונות מדריך ומלווה טיולים בחו"ל , מנחה סדנאות ומרצה בנושא טיולים במגוון רחב של יעדים ונושאים . אני רואה במקצוע זה סוג של הגשמה אישית שבאה מתוך אהבה גדולה לטיולים ולאנשים ובמידה מסוימת גם סוג של שליחות . את החוויה האישית אני רוצה להעניק למטיילים שלי. בעל יכולת תקשורת טובה עם מגוון רחב של אוכלוסיות , אמפטי , קשוב וסבלני ,בעל יכולות ארגון וניהול, בעל ידע נרחב הן לגבי היעדים והן ידע כללי בתחומים שונים, יכולות וורבליות גבוהות.

  יאיר ברק מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  הדנובה זוהרת בחורף – שייט לשוקי חג המולד

 • קלייר בלס

  קלייר בלס

  מדריכה למעלה מ 20 שנה ברחבי העולם.  בשנים האחרונות, מעדיפה להדריך באירופה, שם גדלה ומרגישה בבית. אוהבת אדם ונהנית לחלוק את אהבתה למקומות בו מדריכה, שהיא מכירה היטב בשל מגורים בשלוש ממדינות אירופה בטרם עלתה ארצה. בעלת השכלה רחבה ומגוונת. תואר ראשון בהסטוריה וספרות, תואר שני בתרגום. דוברת כמה שפות.

  קלייר בלס מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  פריז והמיטב של נורמנדי, מסע בין טירות ויין – שייט בעמק הלואר, הקלאסיקה של דרום צרפת - שייט על הרון והסון, במעלה הסיין מהונפלר לפריז , במורד הסיין, מפריז לנורמנדי

 • רחל נוה

  רחל נוה

  נשואה +2. בשנותיי הארוכות בעולם ההי-טק אמרו עלי חבריי שאני מכורה לריח של דלק מטוסים ואכן כל טיול בשבילי הוא חוויה חדשה. בעלת תואר ראשון בהיסטוריה וממשיכה במלוא המרץ לתואר שני. בעלת חדרי אירוח ברמת הגולן. תרבות מקומית עבורי היא מוסיקה, אוכל ומשקה והתבוננות בחיי היומיום של התושבים המקומיים. מדריכה באנגליה, סקוטלנד, אירלנד, הולנד, בלגיה, צרפת, סקנדינביה, דרום ספרד. מדריכה קבוצות גם בטיולי שייט ביעדים הנ'ל.

   

 • גבי זהר

  גבי זהר

  גבי זהר, בוגר קורס מלווי קבוצות לחו"ל בנתור, מלווה טיולים בחברות נתור (לשעבר), מגה, דרך החופש, סולו איטליה, החברה הגיאגורפית ואשת טורס. מדריך ומרצה בקורסים והשתלמויות למלווי קבוצות לחו"ל. התמחויות וניסיון: קבוצות סגורות, קבוצות גמלאים, היי טק, טיולי אוכל, טיולים נושאיים, טיולי קרנבלים ופסטיבלים, טיולי משפחות, טיולי מקהלות לפסטיבלי זמר, טיולי הקהל הרחב. ייעוץ מסלולים: ייעוץ והכנת מסלולים על פי תחומי היכרות. הרצאות: הרצאות בליווי מצגות באזורים שונים בעולם, הרצאות ייחודיות כגון קרנבלים, טיולים בעקבות ספרים ועוד. ספרים: מחבר ספרי הדרכה לטיולים בהולנד, אתונה והאיים בהוצאת שיחור.

   

  גבי זהר מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  פורטוגל ושייט על נהר הזהב, הדואורו

 • אבי טלמון

  אבי טלמון

  יליד ירושלים, מדריך טיולים מנוסה במגוון יעדים באירופה ובמזרח, ומורה דרך בישראל.

  בקריירה הקודמת שלי, כמהנדס בהייטק ובתעשייה, עסקתי בניהול אנשים ופרויקטים טכנולוגיים. כיום, מזה למעלה מעשור, אני מחלק את זמני בין הדרכת טיולים בארץ ובחו"ל. כבעל ידע מעמיק בהיסטוריה, תרבויות, אומנות, דתות ועוד, אני נהנה לשתף את המטיילים בחוויית הדרכה איכותית ומהנה. 

   

  ...

  אבי טלמון מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  פריז והמיטב של נורמנדי

 • אורית סלע

  אורית סלע

  אורית סלע מדריכת טיולים למעלה מ-27  שנים עבור חברת "מסעות". בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד מטעם אוניברסיטת תל אביב, ותואר שני בניהול מערכות חינוך מטעם אוניברסיטת תל אביב. דוברת עברית, אנגלית, איטלקית ויפנית. מדריכה ביעדים הבאים : ניו-זילנד, אוסטרליה, דרום קוריאה, תאילנד, סין, ויטנאם קמבודיה ולאוס אלסקה, דרום אמריקה, סקנדינביה(איסלנד),מזרח ומערב אירופה כולל בירות אירופה :ברלין פריס לונדון,מוסקבה וסנט פטרסבורג לעומקן  .אנגליה סקוטלנד אירלנד היער השחור ואיטליה לעומק .מזרח רחוק וקרוב ,הודו סרי לנקה ארה"ב  קנדה והרוקיס ואלסקה הוואי האיים הקנריים ספרד ופורטוגל ,מרוקו .ומאלזיה קובה קוסטה ריקה.

  חיה עם משפחתה בניו זילנד חמש שנים, ואף בדרום אפריקה .מרצה לתיירות והיתה מורה/מנהלת בית ספר. משמשת כעיתונאית לתיירות וכלכלה גלובלית כבר מספר שנים והוציאה לאור ספר מטיילים על סקנדינביה.   

          " חכם השביל מהפוסע בו" " המוטו שלה

   

  אורית סלע מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  קרוז להונג קונג, אוסטרליה וניו זילנד כולל חגיגות השנה החדשה בסידני

 • ישראל בכר

  ישראל בכר

  יליד 1957 נ+3.נוסע חוקר ומתמקצע בעולם שנים רבות. בעל ניסיון רב בהדרכת טיולים בחו"ל עם התמחות במזרח הרחוק (תאילנד, ויטנאם, קמבודיה, סין, פיליפינים, הונג קונג), בארה"ב בקנדה, קרוזים באירופה. משלב בהדרכה את המוטו של "בוקר טוב זה לא איחול זו החלטה!" עם אהבת אדם והרצון לגרום לאנשים לחייך תמיד עם חשיפה לתרבויות קדומות, עולמות שונים ורחוקים וחוויות שלוקחים לשנים רבות. בעל ידע רחב בתחומים רבים בעיקר בפיננסים, כלכלה עסקית ופוליטית והשפעתם על החברה במדינות אשר מדריך. בעל יחסי אנוש חמים ותומכים לכל אדם ומטייל על מנת שנפיק את מירב ההנאה מכל טיול וטיול.

 • אסנת גאון

  אסנת גאון

  מדריכת טיולים בארץ ובעולם למעלה מעשור. בעלת תואר שני בלימודי א"י מאוניברסיטת חיפה. מתמחה בכל איזור המזרח הרחוק -  ואוהבת וחיה בעיקר את תת היבשת ההודית, שם ביליתי תקופה ארוכה במהלך חיי. אוהבת אנשים, אוהבת להדריך והולכת בעקבות המוטו המפורסם של איינשטיין: " לחיות זה לטייל*.

   

 • ירון ויסבין

  ירון ויסבין

  ביולוג (B.Sc.), אקולוג וזואולוג (M.Sc.), צפר, מדריך טיולים ותיק ומנוסה מאוד בארץ ובחו"ל החל משנת 1984 וטייל בנשמתו. עצמאי, עוסק בשיווק, בניה, ארגון והדרכת טיולים ברחבי העולם כמו גם בהדרכת קבוצות ותיירים בארץ ברכב אשכול (מורה דרך מוסמך). מתמחה בטיולים גיאוגרפיים, טיולי טבע, טיולי ג'יפים ואתגר מיוחדים ביעדים אקזוטיים ברחבי העולם, טיולי תמריץ וטיולי משפחות. מרצה בכיר בקורסים להכשרת מורי דרך בישראל, סוכני נסיעות, מלווי קבוצות ויועצי מסלולים בחו"ל בכל בתי-הספר לתיירות, במכללות ובמסגרות אקדמיות שונות. מוביל ומדריך טיולים באהבה ובנתינה, באווירה נעימה ונינוחה המתובלת בחוש הומור ומעניק למטיילים חוויה כוללת של תולדות המקום, הנופים, הפסיפס האנושי, התרבות, הפולקלור והטעמים המאפיינים. מדריך בכיר בעל ניסיון של מאות הדרכות מוצלחות ברחבי הגלובוס: מומחה למדינות אפריקה (מרוקו, קניה, טנזניה, איי סיישל, דרום-אפריקה, בוצוואנה, זימבבווה), אסיה (אוזבקיסטן, סרילנקה, האיים המלדיביים, הודו, תאילנד), הקווקז (גאורגיה, ארמניה), מדינות אירופה (כולל איסלנד, סקנדינביה ולפלנד) ודרום-אמריקה (ברזיל, ארגנטינה, צ'ילה, פרו ואיי גלאפגוס).

  ירון ויסבין מדריכ/ה בטיולים הבאים:
  קרוז מאורגן לאיי סיישל, מאוריציוס ומדגסקר, כולל ראוניון

גלריית תמונות