טופס חיפוש

לפרטים והזמנות חייגו עכשיו: 03-7659000
לפרטים והזמנות חייגו עכשיו:

03-7659000

שייט לאורך המקונג - וייטנאם וקמבודיה

הינך נמצא כאן

שייט לאורך המקונג - וייטנאם וקמבודיהVietnam, Cambodia & The Mekong

האנוי / מפרץ האלונג / סיאם ריפ / אנגקור / מקונג / פנום פן / הו צ'י מין סיטי עם מדריך ישראלי
8 לילות שייט / 9 לילות במלונות טובים / 17 ימי טיול (3 לילות בהאנוי, 1 בתא פרטי בספינה בהאלונג ביי, 3 בסיאם ריפ, 8 בספינת נהרות, 2 בסייגון)

על סיפון:
RV INDOCHINE II

חברת השייט:
CroisiEurope

המקונג, עורק החיים האדיר של וייטנאם, מזמן למפליגים לאורכו היכרות מסעירה במינה עם וייטנאם וקמבודיה. טיול השייט הזה מוביל אל המרתקים שבאתרי שתי ארצות מופלאות. לאורך הדרך נפגוש את האנוי בירת וייטנאם, על מקדשיה ופניני האדריכלות הקולוניאלית שלה. נשוט בתוך נופיו הנפלאים של מפרץ האלונג והכפרים הצפים שלו, ובשווקים שעל המים בדלתה של המקונג. נבקר בעיר המקדשים העתיקה אנגקור עם מקדש אנגקור ואט – יהלום האימפריה החמרית, נכיר את פנום פן, את הו צ'י מין סיטי (סייגון), ואת אתרי הזיכרון והתיעוד של הפצע שהטביע חותם בתולדות האנושות כולה - מלחמת וייטנאם. 

את הטיול ילווה ישראל בכר, מדריך מומחה לאזור.

מסלול הטיול

 • יום1

  טיסה להאנוי

  נפגש בנתב"'ג לקראת טיסתנו להאנוי דרך מוסקבה.

 • יום2

  האנוי

  ננחת בהאנוי (Hanoi) בשעות הבוקר וניסע למלון שלנו במרכז העיר. נקבל חדרים ונפרוש למנוחה והתרעננות בטרם נתחיל את הטיול שלנו בעיר. ב-17:00 נצא לסיור ריקשות בעיר העתיקה. הסיור יסתיים ב"תיאטרון בובות המים", מופע תיאטרון מסורתי מיוחד במינו. אחריו נסעד ארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בהאנוי.

 • יום3

  האנוי

  בירת וייטנאם היא עיר של מקדשים, גנים מרהיבי-עין ואדריכלות מרשימה מהתקופה הקולוניאלית-הצרפתית. לאחר ארוחת הבוקר נבקר במאוזוליאום הו צ’י מין, אבי האומה הנערץ, ולאחר מכן במקדש היפהפה "פגודת העמוד הבודד". בהמשך נבקר בקומפלקס המרהיב של מקדש הספרות, מקדש קונפוציוס והאוניברסיטה הראשונה של וייטנאם. סיור אחר הצהריים יכלול את כלא הואה לו הידוע לשמצה, שנודע בכינוי "הילטון האנוי", בו הוחזקו שבויי המלחמה האמריקניים של מלחמת וייטנאם. נבקר באגם הואן קיאם, מהאתרים היפים ביותר בעיר, ובמקדש נגוק סון על אי באגם. בדרך נוכל להתרשם מהמבנים הקולוניאליים הנודעים של האנוי, ביניהם בית האופרה המקסים וקתדרלת סנט ג'וזף. נסעד ארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בהאנוי.

 • יום4

  האלונג ביי

  לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהאנוי וניסע להאלונג ביי – המפרץ המרהיב שהוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו . נעלה על ספינת Gray Line, נתמקם בחדרים ונחגוג את היציאה לדרך בשייט בין האיים הקטנים הציוריים של המפרץ על דרינק בחברת הצוות והשותפים החדשים למסע. נסעד ארוחת צהריים בספינה. ההמשך המתבקש – להתרווח על הסיפון וליהנות מהנוף הנפלא של המפרץ החולף על פנינו. בהמשך היום נבקר באי טיטוב, הקרוי על שם הקוסמונאוט גרמן טיטוב, שהיה האדם השני שהגיע לחלל. אחר הצהריים נרד מהספינה ונשוט בסירות קטנות אל כפר דייגים צף על המים. בהמשך יעמוד לרשותנו זמן חופשי לבלות בחופי המפרץ, לשחייה או שייט בקיאק במים הצלולים. נשוב לספינה ולקראת ערב נפליג לאורך המפרץ מול השקיעה היפה של האלונג ביי. על הסיפון תיערך תצוגת בישול של המטבח המקומי ויוקרן סרט דוקומנטרי על המפרץ. בארוחת הערב ישולבו מעדנים טיפוסיים של המטבח המקומי. לינה בספינה.

 • יום5

  האלונג / האנוי / סיאם ריפ

  השקיעה של האלונג ביי נפלאה, אבל הזריחה לא פחות. אפשר יהיה להתחיל את הבוקר מולה בתוספת שיעור טאי צ’י על הסיפון. לאחר ארוחת בוקר קלה נבקר במערת הנטיפים היפה Sung Sot. נשוב לספינה לארוחת בראנץ’ עשירה בשעה שנפליג חזרה אל הרציף. משם נצא לנמל התעופה של האנוי לטיסת אחר צהריים לסיאם ריפ. ארוחת ערב ולינה במלון בסיאם ריפ.

 • יום6

  סיאם ריפ (Siem Reap)

  הבוקר נצא לסיור בעיר האבודה אנגקור, אתר מורשת עולמית של אונסקו ואחת משכיות החמדה ההיסטוריות והתרבותיות המרשימות בעולם. נעשה זאת בנסיעה ב"טוק-טוק", התלת-אופנועים שהם כלי התחבורה הציבורית הנפוץ ביותר, שייקחו אותנו לביקור במתחם אנגקור ואט המפורסם, ב-Angkor Thom, ובמקדש Bayon עם דיוקנאות הענק החקוקים באבן. נראה גם את גילופי האבן המרהיבים של מקדשי Banteay Srei ו-Banteay Samre. ארוחת הצהריים חופשית באחת המסעדות באזור, המגישות ממיטב מעדני המטבח המקומי.
  אחר הצהריים יוקדש לבילוי ב-Phare Circus - הופעה אקרובטית יוצאת דופן (המומלצת ביותר בסיאם ריפ ע"י לונלי פלאנט וטריפ אדוויזר), שמשלבת תיאטרון, מחול, מוסיקה ואמנויות קרקס ומספרת את סיפורם של קמבודיה ושל העם החמרי. נסעד ארוחת ערב (מזנון) במלון ואחריה נלך אל שוק הלילה של אנגקור, על שלל הפאבים ומקומות הבילוי הנחמדים שלו. לינה בסיאם ריפ.

 • יום7

  סיאם ריפ

  היום נבלה את כל היום בסיאם ריפ. נבקר במתחמי קניות ואוכל מקומיים, בשווקים פתוחים, בבתי ספר לאומנויות מסורתיות ובסדנאות לייצור מסכות ועיצוב תחפושות. אחר הצהריים נבקר בכפר צף, כמה קילומטרים דרומית לסיאם ריפ. נפליג בספינת עץ מסורתית בטונלה סאפ, אגם המים המתוקים הגדול בדרום-מזרח אסיה, ונתוודע אל אורחות החיים הייחודיים של תושבי האגם. נמשיך לשוק הישן של העיר. את ארוחת הערב (מזנון) נסעד במלון. אחריה אפשר יהיה להמשיך את הערב באופן עצמאי להיכרות עם חיי הלילה התוססים של העיר. לינה בסיאם ריפ.

 • יום8

  עלייה לספינה

  אחרי ארוחת הבוקר נעלה על ספינת הנהרות המפנקת שלנו, RV Indochine. צוות הספינה יקבל את פנינו בקוקטייל מרענן ונתמקם בחדרים. ארוחת הערב תוגש בספינה. לינה בספינה.

 • יום9

  אגם ונהר טונלה סאפ, קמפונג צ’אננג, קמפונג טרלש

  את היום נבלה על נהר טונלה סאפ יפה-הנוף. שייט בנהר הצר והמפותל מספק הצצה נדירה אל אורח החיים הכפרי על גדותיו. לאחר ארוחת הצהריים נצא לשייט בסירה לביקור בכפר קמפונג צ’נאנג, שהנמל שלו הוא אחד מנמלי הדייג ההומים ביותר בוויטנאם. נתוודע אל המקומיים הידידותיים ואל מלאכותיהם. בהמשך נחזור אל הספינה ונפליג עם השקיעה במורד הנהר לקמפונג טרלש. ארוחת ערב ולינה בספינה.

 • יום10

  קמפונג טרלש, קו צ'ן, פנום פן

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר במקדש ופגודה בודהיסטיים בקמפונג טרלש. את הדרך למקדש נעשה בעגלות רתומות לשוורים שיובילו אותנו במקביל לנהר על פני נוף מקסים של מרחבי שדות אורז. לקראת ארוחת הצהריים נשוב לספינה ונפליג לקו צ'ן, אליה נגיע אחר הצהריים. אחר הצהריים נבקר בכפר קו צ'ן, שתושביו ידועים במלאכת צורפות הכסף וריקועי הנחושת המשמשים בטקסים וחתונות מסורתיות.
  בשובנו לספינה נפליג לפנום פן, בירת קמבודיה. בהגיענו לעיר אחר הצהריים נצא לטיול ב"טוק טוק" על פני אתרים מרכזיים בעיר, ביניהם הארמון המלכותי. בארוחת הערב בספינה יתקיים מופע מחול אספרה מסורתי. לינה בספינה בפנום פן.

 • יום11

  פנום פן (Phnom Penh)

  בירת קמבודיה, שנוסדה ב-1434, הצליחה לשמור על החן הקולוניאלי-צרפתי שלה. הבוקר ניסע למתחם הארמון, שם נבקר בפגודת הכסף, שבה נמצא פסל הבודהא המקודש ביותר העשוי כולו איזמרגד ונראה גם את בודהה מייטריה המרשים ביותר, העשוי זהב ומעוטר ביותר מ-2000 יהלומים. נמשיך למוזיאון הלאומי שנבנה ב-1917 בהשראת מקדשי אנגקור. נסעד ארוחת צהריים במסעדה מקומית ולאחריה נבקר בטול סלנג (הגבעה המורעלת), בית ספר שהוסב לכלא ומשמש כיום מוזיאון המתעד את הזוועות שביצע בו שלטון החמר רוז'. אחר הצהריים חופשי לטיול עצמאי בשווקים המקומיים. את ארוחת הערב נאכל בספינה, שתעשה את דרכה הלילה לווייטנאם. לינה בספינה.

 • יום12

  צ’או דוק (Chau Doc)

  הבוקר נחצה את הגבול ונעבור לווייטנאם. אחר הצהריים נגיע לצ'או דוק, עיירה וייטנאמית משגשגת הנמצאת בליבם של שדות אורז שנדמים אין סופיים. נחשף לנופי נהר מרהיבים ושוק צף מקסים במיוחד. לאחר ביקור בעיירה ובפגודה הצבעונית נמשיך במיניבוסים לפסגת הר סאם, הגבוה באזור, ממנו נשקף נוף מרהיב. ההר הוא אתר עליה לרגל חשוב וידוע בווייטנאם. נעלה לפגודת פט טי טיי (Phat Thay Tay) ולמקדש בא צ'ואה סו (Ba Chua Xu). אחרי שייט בסירות בין הכפרים הצפים נשוב לספינתנו שם נאכל ארוחת ערב בעת שנפליג לכיוון סה דק. לינה בספינה.

 • יום13

  סה דק, וין לונג, קאיי בה (Sa Dec/Vinh Long/Cai Be)

  הבוקר נשוט בסירות סמפאן לאורך תעלותיה הצרות של העיירה ההיסטורית סה דק. נבקר במפעל לייצור לבני החימר, שמספק המקונג. בסה דק נבקר בביתו של ,Huynh Thuy Le שהתפרסם בשל קשריו עם הסופרת הצרפתיה מרגריט דיראס והיווה השראה לספרה ״המאהב״, שזכה גם לגירסה קולנועית. בהמשך נטייל בשוק של העיירה ונטעם מהמעדנים המקומיים. נשוב לארוחת צהריים בספינה שתפליג לכיוון וין לונג, הנמצאת במרכז הדלתא של המקונג, בין שתי זרועות של הנהר, וכל החיים בה מתנהלים על המים. נפליג בסירות בין מטעים שופעים לכיוון קאי בה. נשוט לסיור בשוק הצף המקסים של קאי בה, עם מאות הסירות העמוסות ירקות ופירות אקזוטיים, ובקתדרלה הצרפתית היפה שעל גדותיו. נבקר גם במפעל אורז מסורתי. נשוב לספינה לארוחת הערב. לינה בספינה.

 • יום14

  מי טאו, הו צ’י מין סיטי (סייגון)

  לאחר ארוחת בוקר מוקדמת בספינה נצא בסירות סמפאן לאי מי טאו, הידוע בגינות הירק ומטעי הפירות העשירים שלו ומציע נוף מרהיב של מטעי קוקוס, בננות ומנגו. בהמשך נבקר בחוות כוורנים ונטעם תה דבש מקומי ופירות אקזוטיים. נחזור לארוחת צהריים בספינה, שתפליג בתעלת צ'או גאו לכיוון הו צ'י מין סיטי. ארוחת ערב ולינה בספינה, שתעגון בנמל הו צ'י מין סיטי.

 • יום15

  הו צ’י מין סיטי

  הבוקר נצא לסיור פנורמי בהו צ'י מין סיטי, העיר הגדולה במדינה, הלא היא סייגון הקולוניאלית. נעבור על פני קתדרלת נוטרדאם, בית העירייה, בניין הדואר הישן - מפניני הארכיטקטורה הקולוניאלית שהותיר בעיר השלטון הצרפתי, ״ארמון האיחוד״ ושוק האוכל המקורה הגדול בן טאן. נאכל צהריים בספינה ואחר הצהריים ניסע לביקור במנהרות קו צ'י, ששימשו את לוחמי הוייטקונג בזמן מלחמת וייטנאם. נחזור לספינה לקוקטייל פרידה וארוחת גאלה לסיום פרק השייט בטיול. לינה בספינה בנמל הו צ'י מין סיטי.

 • יום16

  הו צ’י מין סיטי

  הבוקר ניפרד מהספינה וניסע לטיול ב-Cholon, הרובע הסיני של העיר, ונבקר בשוק ובפגודת טיאן האן, המוקדשת לאלת הים. לאחר מכן נבקר בבית מלאכה מסורתי לכלי עץ מצופים בלכה. נאכל צהריים בעיר ואז נצא למלוננו. אחרי הצ'ק אין יינתן זמן חופשי, וניפגש לארוחת ערב במסעדה בסייגון ב-18:00. בערב ניסע בצורה מאורגנת לבית האופרה של סייגון, למופע הפולקלור האקרובטי, השבטי והמרהיב TEH DAR. אחרי המופע נחזור ללינה במלון.

 • יום17

  סיור בפארק המנגרובים, הו צ'י מין סיטי

  בבוקר נצא מהו צ'י מין סיטי במעבורת לקאן ג'יו אל יער המנגרובים - העצים והשיחים הצומחים במים – הזוכה למעמד של שמורה ביוספרית מוגנת ע"י אונסק"ו. השמורה והאי במרכזה, הם אזור מחיה של קרוקודילים של מים מלוחים, חתולי בר, כלבי ים, נחשי פיתון, צבאים וגם קהילה של למעלה מאלף קופים שאינם נרתעים מהמבקרים. נשוט בסירות קאנו בין המנגרובים עד לרונג סאק, שזכה גם לשם "יער הרוצחים", שם נלמד על שהתרחש באזור ששימש את הצבא האמריקני וכוחות הדרום במלחמת וייטנאם ונפלו בו רבים. אחרי ארוחת הצהריים יינתן זמן למנוחה או לבילוי בבריכה. לפני שנחזור העירה נבקר בקבר לווייתן מקודש בקאהן טאן.
  לאחר ארוחת הערב (מזנון), שתהיה ארוחת הפרידה שלנו מוייטנאם, נצא לשייט-נופי מול קו הרקיע של העיר, עם קוקטיילים ביד ומופע מוסיקה בסיפון העליון. המשך הערב יתמקד במעדני המטבח המקומי כולל הדגמה של אופני הכנה וטיפים לבישול במטבח אסיאתי. בסיום הערב נחזור למלון. לינה בהו צ'י מין סיטי.

 • יום18

  הו צ'י מין סיטי, מוסקבה, תל אביב

  הבוקר נעזוב את המלון, וניסע לשדה התעופה ונמריא למוסקבה. נגיע למוסקבה אחר הצהריים ושם נעלה על הטיסה לתל אביב.


תאריכי יציאה ומחירים

על סיפון הספינה:
RV Indochine IIלחצו לפרטים נוספים על הספינה

תאריך יציאה שם הספינה סיפון אמצעיי סיפון עליון
11/12/2019 RV INDOCHINE II 4,769 4,912

המחירים הינם ב-€ לאדם בתא זוגי

מה כלול במחיר?

 • טיסות אירופלוט הלוך וחזור לווייטנאם דרך מוסקבה, כמפורט בהמשך.
 • אירוח ע"ב פנסיון מלא בספינה ( ארוחת ערב ביום הראשון ובוקר ביום האחרון) כולל יין ובירות בארוחות.
 • בקבוק מים לנוסע בכל ההעברות והסיורים.
 • אירוח ע"ב חצי פנסיון בבתי המלון כולל שתיה קלה יין ובירה.
 • תוכנית סיורים מלאה באוטובוס פרטי ממוזג ועם מדריך מקומי מלווה לקבוצה.
 • לינה בבתי מלון בדרגת תיירות גבוהה.
 • לילה בתאים פרטיים בספינה בהאלונג ביי.
 • 2 לילות בהאנוי.
 • טיסה מהאנוי לסיאם ריפ בקמבודיה.
 • 3 לילות בסיאם ריפ.
 • 8 לילות בספינת הנהרות RV Indochine II בתאים חיצוניים עם חלון צרפתי ומרפסת פרטית לכל תא.
 • 2 לילות בהו צ'י מין סיטי (סייגון).
 • טיול בריקשות ברבעים הישנים של האנוי.
 • מים בכל ההעברות והסיורים.
 • דמי כניסה ושימוש בכל האטרקציות המפורטות.
 • כרטיסים למופעים המפורטים בתוכנית הטיול.
 • סבלות.
 • תשר לנותני השירות בכל הטיול/שייט (לא כולל המדריך הישראלי).
 • מפגש קבוצה לפני יציאת הטיול.
 • מדריך ישראלי מומחה לאזור מצוות המומחים של גורדון טורס.
 • כל המיסים וההיטלים כולל מיסי תעופה לטיסות המופיעות בתוכנית.
 • תשר לנותני השירות בספינה.
 • שירות VIP בנתב"ג – מעבר מהיר ללא תורים עד הכניסה לדיוטי פרי.
 • ערכת טיסה מפנקת.

 

פרטי הטיסות::

 • הלוך: הטיסה מתל אביב ממריאה ב-13:10, ונוחתת במוסקבה ב-18:20.
 • הלוך: טיסת ההמשך ממריאה ממוסקבה בב-21:10, ונוחתת בהאנוי ב-09:00 בבוקר למחרת.
 • חזור: הטיסה מהו צ'י מין סיטי ממריאה ב-11:10 בבוקר, ונוחתת במוסקבה ב-17:55.
 • חזור: טיסת ההמשך ממריאה ממוסקבה ב-19:35, ונוחתת בתל אביב ב-22:45.

 

האירוח בספינה כולל:

 • מזנון בארוחות הבוקר והצהריים. ארוחת ערב בהגשה מלאה. שתיה קלה וחמה חופשי במהלך הארוחות, בירה ויין בארוחת הערב.
 • קבלת הפנים עם כיבוד קל.
 • ארוחת גאלה עם קפטן הספינה.
 • ארוחות נושא בהתאם לאזורי הטיול.
 • אוזניות שמע לכל נוסע.

 

המחיר לא כולל:

 • עליית דלק במחירי הטיסות המוצעות במידה ויהיו.
 • ארוחות שלא כלולות בתוכנית.
 • ויזות למדינות השונות ( פרטים במשרד).
 • ביטוח בריאות.
 • הוצאות שלא מפורטות במחיר כולל.
 • הוצאות אישיות.
 • תשר למדריך הישראלי.

 

דגשים:

 • טיולי השייט מתאימים לאורחים המסוגלים לטייל ברגל באופן עצמאי. יש לקחת בחשבון שכל יום יוצאים מהספינה. לא ניתן יהיה להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים.
 • במהלך השייט ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובמקומות העגינה כתוצאה משינוי בגובה המים בנהר, תנאי מזג האוויר או החלטת חברת השייט.
 • התוכנית ניתנת לשינוי לשיקול דעתו של המלווה הישראלי ובהחלטתו בלבד בשטח.
 • גורדון טורס רשאית להחליף את הטיסות המוצעות לשייט במידת הצורך.
 • גורדון טורס רשאית להחליף את המדריך המיועד לטיול במידת הצורך.
 • חברת השייט רשאית לשדרג על חשבונה ולשיקולה את החדר שהוזמן לחדר משודרג (לדוגמה: מחדר פנימי לחדר חיצוני או מחדר חיצוני לחדר עם מרפסת) או לחדר מאותו הסוג, אך מקטגוריה גבוהה יותר במיקום אחר או בגודל אחר. קטגוריה גבוהה יותר יכולה להיות גם בקומה נמוכה יותר.
התשלום יעשה במזומןהתשלום ייעשה במזומן/העברה בנקאית/ כרטיס אשראי בתשלום אחד. אם ברצונך לשלם את התשלום כאמור במטבע ישראלי, שער ההמרה ממטבע חוץ למטבע ישראלי יהיה שער המכירה האחרון להעברות והמחאות, בו נמכר מטבע החוץ על ידי בנק בישראל ביום העסקים שקדם למועד התשלום, והכל בהתאם להוראות הדין. אם ברצונך לשלם עבור העסקה במטבע ישראלי ביותר מתשלום אחד באמצעות כרטיס אשראי , יתווסף למחיר העסקה במזומן תשלום נוסף בגובה 2% ממחיר העסקה. יובהר, כי גורדון טורס מקבלת תשלום בכרטיסי אשראי מסוג ויזה/ישראכרט בלבד. אם ברצונך לשלם בכרטיס אשראי ובמספר תשלומים כאמור במטבע ישראלי, שער ההמרה ממטבע חוץ למטבע ישראלי יהיה שער המכירה האחרון להעברות והמחאות, בו נמכר מטבע החוץ על ידי בנק בישראל ביום העסקים שקדם למועד התשלום.

המחירים הינם ב-€ לאדם בתא זוגי


תנאי תשלום

 • מקדמה ע"ס 30% לאישור העסקה.
 • 120 יום לפני היציאה – 30%.
 • 60 יום לפני היציאה – גמר חשבון.
 • הרשמה תתבצע רק לאחר שליחת טופס הרשמה (מצורפת דוגמה) מלא וחתום ע"י הלקוח.

 

 

מדיניות ביטול:

•        עד 121 יום לפני היציאה – 10%.

•        91-120 יום – 20% מעלות העסקה.

•        61-90 יום – 40% מעלות העסקה.

•        31-60 יום – 50% מעלות העסקה.

•        15-30 יום – 80% מעלות העסקה.

•        14 ימים ומטה – 100% מעלות העסקה.

מדריכים

 • ישראל בכר

  יליד 1957 נ+3.נוסע חוקר ומתמקצע בעולם שנים רבות. בעל ניסיון רב בהדרכת טיולים בחו"ל עם התמחות במזרח הרחוק (תאילנד, ויטנאם, קמבודיה, סין, פיליפינים, הונג קונג), בארה"ב בקנדה, קרוזים באירופה. משלב בהדרכה את המוטו של "בוקר טוב זה לא איחול זו החלטה!" עם אהבת אדם והרצון לגרום לאנשים לחייך תמיד עם חשיפה לתרבויות קדומות, עולמות שונים ורחוקים וחוויות שלוקחים לשנים רבות. בעל ידע רחב בתחומים רבים בעיקר בפיננסים, כלכלה עסקית ופוליטית והשפעתם על החברה במדינות אשר מדריך. בעל יחסי אנוש חמים ותומכים לכל אדם ומטייל על מנת שנפיק את מירב ההנאה מכל טיול וטיול.

  ישראל בכר מדריכ/ה בטיולים הבאים:

גלריית תמונות