טופס חיפוש

לפרטים והזמנות חייגו עכשיו: 03-7659000
לפרטים והזמנות חייגו עכשיו:

03-7659000

שייט בנהר הלוט - יוני - 2017

הינך נמצא כאן

שייט בנהר הלוט - יוני - 2017

יוני 2017

          בתחילה , כמה המלצות כלליות לגבי שייט בנהר הלוט :

הטיול שלנו היה באמצע יוני , תקופה שבה מספר מועט של סירות בנהר . מאידך הפריחה עדיין במלואה ושווה מדי פעם לרדת סתם במקום כל שהוא ו"ללכת לאיבוד" בטבע , או ביער .

   הכפרים לאורך הנהר יפים , אך "מנומנמים" . אבל כאמור אפשר לטייל לידם או בהם .

לא בכולם יש היכן להצטייד במזון או מים .

  בניגוד לתעלות אחרות בצרפת , נהר הלוט זורם לעיתים די חזק . הזרימה בנהר משתנה ע"י הסכרים ההידרואלקטרים שבמעלה .  ולכן לא מומלץ למי שחסר ניסיון לחלוטין , לשוט בנהר הלוט בגלל הזרמים ולעיתים גם מערבולות קלות .( טיפ קטן - גישה להתקשרות , תעשה תמיד כנגד הזרם ).

  עוד צריך לדעת  שה"לוקים" בנהר זה , מופעלים ידנית ע"י אנשי הסירות עצמם .  דרושים כשלושה אנשים בשביל לתפעל את המעבר ב"לוק" כשאחד מהם הנהג ושנים מתפעלים . אפשרי גם אחד , אבל יהיה עליו הרבה לרוץ וייקח המון זמן. ההפעלה אינה קשה במיוחד ואינה מסובכת . אפשרות שנייה , לחכות לסירה נוספת ויחד לעבור , היות ובכל "לוק" מקום לשתי סירות .

  עוד מומלץ , כשעולים ב"לוק" יש להצמיד את הסירה היטב עם החבלים שמוחזקים ביד ואסור לקשור אותם  למקשרים . הירידה קלה יותר ובקלות ניתן לוותר על החבלים .

  יחד עם כל הנאמר . נהר הלוט מדהים ביופיו והמאמץ משתלם .

 

          באשר לטיול עצמו .

          כבר מהתחלה התכנית הייתה לשוט בנהר 5 ימים . ואת השישי לעשות עם הרכב לכוון הכפר "רוקמדור" והעיר "סארלה"

היינו שלושה זוגות .  בחרנו לטוס לעיר טולוז . משם ברכב שכור (נסיעה של בערך שעתיים)  הגענו לכפר  douelle . בו קיבלנו את הסירה .( הערה : חשוב להגיע עד לשעה 1700 ,  קבלת הסירה , כוללת גם הדרכה מעשית בנהיגה ותפעול ה"לוק" ולכן כדאי להגיע לפני שעת הסגירה  - 1800 ) .

  בכפר ישנה חנות שבה ניתן להצטייד בכל הדרוש . כולל כל המאכלים ה"לא בריאים" שאי אפשר לוותר עליהם .

 את הלילה העברנו במעגן  douelle . ארוחת ערב אכלנו במסעדה קטנה ונחמדה , שנמצאת ברחוב הראשי לאורך הנהר כ- 200 מ' ממזרח לגשר .

          ביום השני . יצאנו בהפלגה נינוחה לכוון העיר  cahors  , תוך שאנחנו מתרגלים את מעבר ה"לוקים" , מצאנו מקום עגינה שבו מים וחשמל ויצאנו (לאחר שעות החום) לטיול בעיר . שם גם העברנו את הלילה .

          למחרת (יום ד' ) הלכנו לטייל בשוק ססגוני ויפה . (כדאי לדעת שהשוק הפתוח . פעיל יומיים בשבוע , אך ישנו שוק באולם מקורה , שפתוח כל ימות השבוע )

  משם המשכנו במעלה הנהר , תוך עצירות לאוכל וטיולים קצרים  ועגנו את הסירה בכפר העונה לשם  bouzies .

  במעגן יש חשמל ומים . ובעיקר הוא נמצא במקום מדהים באזור המצוקים של נהר הלוט . כמו כן  מהמעגן יוצאת דרך לטיול רגלי לעבר הכפר  saunt-cirg-lapopie . מומלץ  מאוד לטייל בה , לפחות עד ה"לוק" הראשון שהדרך עוברת לידו . הטיול כחצי שעה לכל כוון .

          ביום השלישי (יום ה') לאחר שני "לוקים" נוספים הגענו למעגן שממנו יוצאים לכפר  saint-cirg-lapopie . (בעונה ניתן להשיג מונית) ,

   לכפר טיפסנו ברגל . בס"ה בהליכה נינוחה  העלייה אינה נוראה . וכדאי לעשות אותה בשעות הבוקר הקרירות . וגם לפני שהמוני תיירים שוטפים את הכפר .

  הכפר ראוי לכל שבח ביופיו ואסור להחמיץ . ולהגיע עד התצפית שמעל לכפר .

מכאן התחלנו לחזור לכוון  douelle . תך כדי עצירה בכל מקום שראוי לטייל בו . לאורך הנהר הרבה מקומות עגינה "פיראטים" . אפשר לעגון בהם וללכת לטיול קצר או סתם להנות מהמקום . וכמובן שניתן גם לקפוץ למים ולהתרענן קצת אם החום מציק .

          לdouelle  הגענו בשבת בערב ושם עגנו את הסירה באופן סופי . וביום א' יצאנו לטיול עם הרכב שאותו השארנו ליד המעגן .

          ביום ב' השכם בבוקר . לאחר ניקיון של הסירה . מסרנו אותה חזרה ובזאת בא הטיול לסיומו , עם הנסיעה חזרה לנמל התעופה בטולוז .

 

       ולבסוף אני רוצה להודות לקמילה מסוכנות גורדון טורס . שארגנה לנו את הכול 

כך שלא נתקלנו בשום בעיה והטיול התנהל על מי מנוחות .

  תודה ממשפחות – פלג , מזרה ולוי .