טופס חיפוש

לפרטים והזמנות חייגו עכשיו: 03-7659000
לפרטים והזמנות חייגו עכשיו:

03-7659000

מסע אל הגנגס הקדוש

הינך נמצא כאן

מסע אל הגנגס הקדוש

מקולקטה לקולקטה
7 לילות שיט / 8 ימי שיט

על סיפון:
GANGES VOYAGER

חברת השייט:
Haimark

קסמה של הודו שבה את דמיונם של גדולי עולם - מאלכסנדר הגדול ועד המלכה ויקטוריה. הודו היא מארג תרבויות עצום, היסטוריה ומיסטיקה גועשות ומקום לידתן של שתיים מהדתות הנפוצות בעולם - ההינדואיזם והבודהיזם. אלה הן רק מקצת הסיבות שהופכות אותה לארץ מסעירה ומרגשת.

לאורך הגנגס, הנהר הקדוש, תוכלו לגלות את זוהרן של ערי הודו ואת ההילה הקיימת במקדשיה אפופי המסתורין.

בשמונת ימי השייט, תבקרו בתשע ערים ובאתרים מיוחדים בהם. רובם מצויים הרחק ממסלול התיירות הפופולרי. ההדרכה הצמודה תחשוף בפניכם את ליבה הפועם של הודו הקסומה באופן בלתי אמצעי ושונה מכל טיול אחר.

מסלול השייט לאורך הנהר הקדוש ביותר בהודו, מתחיל ומסתיים בקולקטה הסואנת. טיולי המשך לאתרים נוספים, דוגמת דלהי, וראנסי או למשולש הזהב ג'איפור-אגרה-דלהי, יציגו לכם נדבך נוסף מיופיה של הודו ויעצימו את חווית הטיול בה.

קיים מסלול דומה עם הדרכה בעבריתלפרטים נוספים »

מסלול הטיול

 • יום1

  קולקטה (KOLKATA)

  עם ההגעה לקולקטה תוכלו ליהנות מארוחת צהריים על סיפון האנייה. אחר הצהריים נצא לסיור בביתה ובקברה של מאמא תרזה, אשר ייסדה את בית היתומים שישו בהאבן (Sishu Bhaban) ב-1952. אמא תרזה המשיכה במפעל ההצלה המופלא עד למותה בשנת 1997. נבקר בחדרה האישי ונלמד על הפעילות במקום, שממשיכה עד עצם היום הזה. לאחר מכן, נצעד מרחק קצר אל בית היתומים, שם אחת האחיות תערוך לנו סיור פרטי במקום.
  נשוב לאנייה לקבלת פנים חגיגית, ארוחת ערב ומופע פולקלור.

 • יום2

  קולקטה-בנדל (KOLKATA/BANDEL)

  נצא לסיור בוקר מוקדם בקולקטה אל תצפית פנורמית הצופה על מבני הקולוניאליזם הבריטי בעיר: בית הכותבים, בית הדואר המפורסם, בית המשפט, בית הנציב (Raj Bhawan), בית העירייה, בית האוצר, הבנק הפדראלי של הודו וכיכר דאלהאוזי (Dalhousie). בהמשך היום נבקר בכנסיית סיינט ג'ון, הכנסייה העתיקה ביותר בקולקטה, שהוקמה ב-1756. בסיור נראה את אורגן הצינורות העתיק ביותר בהודו. נגלול את קורותיהם של גנרלים בריטיים, אשר הלכו לעולמם במצור על קולקטה, בשנת 1756. לאחר מכן, נבקר במוזיאון ויקטוריה ששופץ זה מכבר. המוזיאון מכיל את אוסף המוצגים הגדול ביותר בהודו מתקופת הקולונילאיזם הבריטי.
  נחזור אל האנייה לארוחת צהריים ונתחיל את מסענו במעלה הנהר. השייט עובר על פני מספר אזורים שבהם מתיישבים אירופאיים הקימו שלוחות של חברת הודו המזרחית. במקומות אלו, נותרו מספר רב של מבנים ושרידים מהמאות ה-17 עד ה-19.
  בהמשך היום נפליג בסירת סיור לחופי Bandel. נבקר בהוגלי אימאמברה (Hoogly Imambara) המרהיב ביופיו, אשר נברשות פרסיות עתיקות מאירות את חדרי האירוח ואולמות הלימוד שלו. זהו אחד מאתרי עליית הרגל השיעים המפורסמים במזרח בנגל והוא נבנה בשנת 1841. המבנה כולל שעון קפיץ מהתקופה הויקטוריאנית, בעל מפתח שמשקלו 20 ק"ג.

 • יום3

  קלנה (KALNA)

  את הבוקר נפתח בנסיעת ריקשות אל מרכז העיר קלנה, בדרכנו אל מתחם ראג'בארי (Rajbari) הקסום ובעל צפיפות אתרי התפילה הגדולה ביותר באזור זה של הודו. היום יוקדש להיכרות קרובה עם הדת ההינדית על כל גווניה, אמונותיה ואליליה.
  המתחם, אשר נבנה בשנת 1809 על ידי מהארג'ה בארדאהמן (Bardhaman Maharaja), מכיל 108 מקדשים בעלי גגות משופעים - 34 במעגל הפנימי ו-74 במעגל החיצוני.
  מתחם נוסף במקום המציג ארכיטקטורה מרתקת, הוא מקדש פרטהפשוואר (Pratepeshwar) אשר נבנה בשנת 1849. אריחי טרה קוטה מתארים בו אירועים מהאפיקה ההודית: חייה המיתיים של שרי צ'איטנייה (Sree Chaitanya), התגלמותה של האלה דורגה ותחריטים המתארים את חיי היומיום. מקדשים אחרים במתחם כוללים את לאלג'י (Lalji), וקרישנהצ'אנדרה (Krishnachandra).

 • יום4

  מאטיארי (MATIARI)

  מאטיארי מפורסמת בזכות אמני הנחושת, אשר יוצרים חפצי אמנות ונוי בעבודת יד קפדנית ובטכניקות שהועברו לאורך דורות. אמני הנחושת הספונים בסדנאות הרבות, משתמשים בחומרי גלם ממוחזרים ליצירה של פרטי נוי בעלי עיטורים מרהיבים. משכימי הקום יוכלו ליהנות מבזאר לאורך גדת הנהר.
  נמשיך בשייט במעלה הנהר ונחלוף על פני שדה הקרב של פלאסיי (Plassey), בו רוברט קליב מחברת הודו המזרחית הבריטית (British East India Company) הביס את שליט האימפריה המוגאלית. הבריטים, שליטי בנגל החדשים, ובני בריתם הצרפתיים, הרחיבו את החברה ושלטו בכל רחבי הודו ובדרום מזרח אסיה, במשך מ-190 השנים הבאות.

 • יום5

  קושבאג/בארנגאר/מורשידאבאד (KHUSHBAGH / BAGANAGAR / MURSHIDABAD)

  בבוקר זה נשכים ונצא אל הכפר המקסים קושבאג. פנינו אל המסגד היפה שהוקם במאה ה-17 ופעיל עד ימינו אנו. במסגד מתגוררים צאצאיו של מקים המסגד ובמסגרת הסיור נשמע על חייהם ופולחן הדת של המשפחה.
  נשוב לאנייה לארוחת בוקר ולהפלגה קצרה אל יעדינו הבא - הכפר באראנגר. הכפר משמש דוגמה נפלאה לאופי החיים באזוריה הכפריים של הודו. בכפר מספר מקדשים מתחילת המאה ה-18 אשר נבנו על ידי המלכה RaniBhabani אשר משלה על מחוז נאטורה (Natore). לבני המקדשים נחשבים לדוגמאות יוצאות דופן לאמנות הטרה קוטה במחוז בנגל.
  נחזור לאנייה לארוחת הצהריים ולהמשך ההפלגה במורד בנהר.
  אחר הצהריים נחלוף על פני שדות וכפרים בדרכנו אל מורשידאבאד, פנינה היסטורית לחופי הגנגס בעלת מבנים לבנים וארכיטקטורה דרמטית למדי. נבקר בארמון הזארדוארי (Hazarduari) בסגנון יווני. בארמון למעלה מ-1,000 דלתות, חלקן אמתיות וחלקן דמה, הפזורות לאורכם של מסדרונות ענקיים. בארמון אוסף עתיקות, חפצי אמנות וכתבים מהתקופה הקולוניאלית. מול הארמון בנה שליט המקום גם מקדש ענק (Imambara) לטקסים מוסלמיים.
  נמשיך ברכבים למסגד קאתרה (Katra) שהוקם על ידי שליט מורשידאבאד בשנת 1724-25.
  בשעת הערב נשוב אל האנייה לארוחת ערב ולמופע פולקלור על הסיפון.

 • יום6

  מיהפור (MAYAPUR)

  לאחר בוקר נינוח על הסיפון נעצור בכפר מיהפור, אשר על פי האמונה ההינדית הוא מקום לידתה של Sri Chaitanya Mahaprabhu אשר נחשבת לגלגולו של קרישנה. נוכל לחוות את התרבות המרתקת של מאמיניה ולהכיר את הקישוטים והפסלונים האופייניים לקרישנה. בנוסף, נלמד על המתחם החדש שמוקם במקום, שבנייתו עתידה להסתיים בשנת 2016. המקדש החדש משתרע על פני מעל ל-65 אלף מ"ר, מתנשא לגובה 110 מטרים וכולל פלנטריום בגובה 25 מטרים. אלפרד ורד, נכדו של הנרי פורד הגדול מימן מכיסו מחצית מעלויות הפרויקט.

 • יום7

  צ'אנדנגור (CHANDENAGOR)

  נפתח את היום בקולוניה הצרפתית צ'אנדנגור, אשר הוקמה ב-1673. הצרפתים ביקשו את אישורו של מושל בנגל באותה תקופה להקים שלוחת מסחר על גדות הנהר של העיר, וזו הפכה ב-1688 להתיישבות צרפתית של קבע. נבקר בבניינים בסגנון הצרפתי לאורך הטיילת ובבית המושל הצרפתי (כיום מוזיאון המתאר את ימי התקופה). לאחר מכן, נבקר בכנסיית Sacred Heart ובמאפייה צרפתית מסורתית אשר אופה באגטים טריים מדי בוקר. נשוב אל האנייה בדרכנו חזרה אל קולקטה.

 • יום8

  קולקטה

  לאחר ארוחת הבוקר, נעזוב את הסירה לשדה התעופה של קולקטה .


תאריכי יציאה ומחירים

לפרטים ומחירים אנא פנו ליועצי השייט שלנו: 03-7659000

מה כלול במחיר?

המחיר לאדם בחדר זוגי וכולל:

 • העברות משדה התעופה ליעד וחזרה
 • 7 לילות שיט נהרות בספינת הפאר Irrawaddy Explorer עם 28 סוויטות
 • בסוויטות: מוצרי ספא טבעיים, מיזוג אוויר,בקבוק מים, סלסילת פירות בחדר, טלויזיה עם מסך שטוח
 • אינטרנט אלחוטי בשטחים הציבורים באוניה
 • ארוחות גורמה של מיטב השפים לאורך כל השיט ( ערב בלבד ביום הראשון ובוקר בלבד באחרון) בוקר וצהריים מזנון + מנות בהגשה וארוחת ערב בהגשה מלאה.
 • ארוחות מיוחדות בנושא השיט/האזור
 • קוקטייל קבלת פנים, ארוחת ערב בתחילת השיט עם הקפטן וארוחת גאלה חגיגית בערב האחרון.
 • פעילות ערב עשירה כוללת הופעות חיות, הרצאות, הדרכות בנושא אוכל ויין, סדנאות ואירוח של מומחים בתחומים שונים ( משתנה בהתאם למסלול השיט)
 • תוכנית סיורים עשירה כולל כניסות לכל האתרים בקבוצות קטנות של מקס' 19 איש למדריך מקומי דובר אנגלית
 • ניהול מקצועי של מנהל שיט ושירות ברמה הגבוה ביותר של צוות האנייה
 • כל המיסים וההיטלים

 

המחיר לא כולל:

יין ובירות ושתיה חריפה

ביטוח בריאות

הוצאות אישיות

טיפים לנותני השירות באנייה (כ15$ לאדם ליום)

 

חבילת לפני/אחרי השיט

מחיר לאדם וכולל:

 

לפני השיט:

 • קבלת פנים והעברה של נציג חברת השיט משדה התעופה בניו דלהי למלון
 • 2 לילות במלון Oberoi ( או דומה) בניו דלהי ע"ב פנסיון מלא ( ארוחת בוקר, צהריים וערב)
 • חצי יום סיור מודרך באנגלית ( קבוצות קטנות) בניו דלהי כולל כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית
 • העברה מניו דלהי לשדה התעופה
 • טיסה מניו דלהי לקלקוטה לעליה לשיט
 • העברה לספינה

 

אחרי השיט:

 • העברה מהספינה לשדה התעופה בקלקוטה
 • טיסה מקלקוטה לג'יפור דרך ניו דלהי
 • העברה למלון בג'ייפור
 • 2 לילות במלון Oberoi Rajvilas בג'ייפור ע"ב פנסיון מלא ( ארוחת בוקר, צהריים וערב)
 • 1 לילה במלון Oberoi Amarvilas באגרה ע"ב פנסיון מלא ( ארוחת בוקר, צהריים וערב)
 • 1 לילה בניו דלהי במלון Radisson Blue plaza ע"ב חצי פנסיון ( ארוחת בוקר וצהריים )
 • תוכנית טיול עשירה לארבעת הלילות לפי המפורט בתוכנית כולל מדריך דובר אנגלית, אוטובוס תיירים ממוזג וכניסות לכל האתרים
 • בקבוק מים לכל נוסע במהלך הטיול
 • כל המיסים וההיטלים
 • טיפים לנותני השירות בטיולים

 

המחיר לא כולל:

יין ובירות ושתיה חריפה

ביטוח בריאות

הוצאות אישיות

 

מחיר לאדם בחדר זוגי: 4556$

תוספת ליחיד בחדר: 1968$

התשלום ייעשה במזומן/העברה בנקאית/ כרטיס אשראי בתשלום אחד. אם ברצונך לשלם את התשלום כאמור במטבע ישראלי, שער ההמרה ממטבע חוץ למטבע ישראלי יהיה שער המכירה האחרון להעברות והמחאות, בו נמכר מטבע החוץ על ידי בנק בישראל ביום העסקים שקדם למועד התשלום, והכל בהתאם להוראות הדין. אם ברצונך לשלם עבור העסקה במטבע ישראלי ביותר מתשלום אחד באמצעות כרטיס אשראי , יתווסף למחיר העסקה במזומן תשלום נוסף בגובה 2% ממחיר העסקה. יובהר, כי גורדון טורס מקבלת תשלום בכרטיסי אשראי מסוג ויזה/ישראכרט בלבד. אם ברצונך לשלם בכרטיס אשראי ובמספר תשלומים כאמור במטבע ישראלי, שער ההמרה ממטבע חוץ למטבע ישראלי יהיה שער המכירה האחרון להעברות והמחאות, בו נמכר מטבע החוץ על ידי בנק בישראל ביום העסקים שקדם למועד התשלום.

המחירים הינם ב-$ לאדם בתא זוגי


לפני/אחרי השייט

לפני השיט:

2 לילות בדלהי

אחרי השיט:

2 לילות בג'איפור+לילה באגרה+לילה בדלהי

תכנית לפני הטיול

 • יום1

  ת"א –דלהי

  הגעה לדלהי והעברה למלון Oberoi New Delhi - אחד המלונות היוקרתיים והמיתולוגיים של ניו-דלהי למנוחה לפני תחילת הטיול. לינה וארוחת ערב בניו דלהי.

 • יום2

  דלהי

  לאחר ארוחת הבוקר תצאו לסיור מודרך בדלהי הישנה. נעבור במסגד ג'אמה הייחודי, בראג' גאט (Raj Ghat), בקבר הומיון (Humayun) ובקוטאב מינאר (Qutab Minar). חזרה לארוחת צהריים במלון ואחריה המשך סיור בעיר כולל בניין הפרלמנט וארמון המלוכה. ארוחת ערב ולינה בניו דלהי.

 • יום3

  דלהי – קלקוטה (KOLKATA) עליה לספינה

  הבוקר ניפרד מדלהי ונטוס לקלקוטה – בה מתחיל מסע השיט שלנו.

תכנית אחרי הטיול

 • יום1

  קולקטה - ג'איפור JAIPUR

  לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהספינה.טיסת הבוקר תוביל אותנו לג'יפור. זמן חופשי לסיור בעיר. לינה וארוחת ערב ב The Oberoi Rajvilas בגא'יפור.

 • יום2

  ג'איפור JAIPUR

  הבוקר תצאו לסיור מודרך בג'איפור העיר הורודה שטומנת בחובה קסמים ואגדות. הביקור יכלול את ארמון העיר האימתני ובמצפה הכוכבים המפורסם. חזרה לארוחת צהריים במלון. המשך היום –חופשי לבחירתכם. ארוחת ערב ולינה בגא'יפור.

 • יום3

  אגרה AGRA

  הבוקר תיפרדו מג'איפור בדרככם לאגרה. לקראת הצהריים תגיעו לעיר ותתמקמו במלון Oberoi Amarvilas - המלון הקרוב ביותר לטאג' מאהל ללילה אחד. ארוחת צהריים קלה ולאחריה סיור מודרך במבצר האדום, העיר המיוחדת וכמובן – סיור בטאג' מאהל המפורסם לקראת שקיעה. לינה וארוחת ערב באגרה.

 • יום4

  אגרה - דלהי

  בסיור המוקדם הבוקר תהנו מקרני השמש הראשונות השוטפות באור חם את הטאג' מאהל. לקראת הצהריים נסיעה חזרה לדלהי. המשך אחר הצהריים חופשי. לינה בדלהי.

 • יום5

  דלהי – ת"א

  זמן חופשי בעיר עד להעברתכם לשדה התעופה לטיסתכם הביתה.


גלריית תמונות